پیام “واریز فوری” دروغ و فریبنده است


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین و به نقل از سایت پلیس، سرهنگ محمودی گفت: برخی از کاربران فضای مجازی به پلیس سایبری ایران آنها ادعا می کنند که حساب کاربری آنها غیرمجاز بوده و یا یک صفحه جعلی به نام آنها ایجاد شده است و بنابراین از دنبال کنندگان خود پول می خواهند.

فالوورهای پیج در صورت دریافت چنین پیامی با این عنوان که نیاز فوری به کمک مالی به مبلغ معینی از طرف یکی از دوستان، آشنایان و افراد دیگر دریافت کرده اند، توجه داشته باشند که در اسرع وقت با صاحب صفحه تماس بگیرند. ممکن است. گوش به زنگ باشید.

کاربران پس از بررسی صحت موضوع و پیام دریافتی از صاحب صفحه متوجه جعلی بودن حساب کاربری دوستان و آشنایان می شوند و یا از دسترسی غیرمجاز مجرمان سایبری به این صفحه مطلع می شوند و از واریز وجه خودداری می کنند.

برای استفاده از فضای مجازی، افراد باید به تنظیمات حریم خصوصی و امنیتی خود توجه کنند، از رمزهای عبور قوی و پیچیده برای امنیت حساب خود استفاده کنند و حتماً تأیید دو مرحله ای را فعال کنند.

هموطنان برای واریز پیام از حساب های مختلف به خصوص نزدیکان خود عجله نکنند زیرا ممکن است صفحه جعلی بوده یا دسترسی غیرمجاز داشته باشد و در صورت دلخوری سریعا با پلیس فتا تماس بگیرند. .

کاربران فضای مجازی باید هوشیار باشند و در صورت دسترسی غیرقانونی مجرمان به حساب کاربری خود، در اسرع وقت به دوستان و آشنایان خود اطلاع دهند تا بتوانند تقلب از بروز آنها جلوگیری کنید.

پلیس فتا به صورت شبانه روزی آماده پاسخگویی به شهروندان و مصرف کنندگان است.

READ  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.

شهروندان می توانند مشکلات فضای مجازی خود را با مراجعه حضوری با پلیس فتا و یا از طریق سایت پلیس فتا به نشانی www.cyberpolice.ir و تماس با مرکز فوریت های سایبری به شماره 096380 در میان بگذارند.

بیشتر بخوانید:

کرم چرب «اینترنت رایگان» روی قلاب کلاهبرداران حرفه ای / پلیس فتا: کلیک نکنید

تقلب به بهانه کنسرت خوانندگان انگلیسی

47231


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا