پیام رئیس جمهور فنلاند به پوتین: شما ما را عضو ناتو کردید

به گزارش بیزینس اینسایدر، «سائولی نینیست» رئیس جمهور فنلاند در کنفرانس مطبوعاتی با بوریس جانسون نخست وزیر بریتانیا در هلسینکی در پاسخ به این سوال که اگر فنلاند در آینده نزدیک به ناتو بپیوندد چه پاسخی خواهد داشت. آینده. آینده و روسیه می پرسد چرا. او گفت: «من می گویم شما (روسیه) این کار را انجام دادید. در آینه نگاه کن.

روسیه بارها به فنلاند و سوئد هشدار داده است که به ناتو نپیوندند و از این ائتلاف نظامی خواسته است که درهای خود را به روی اعضای جدید ببندد. وی گفت: روسیه در ارائه این خواسته ها معتقد است فنلاند اراده خود را ندارد.

رئیس جمهور فنلاند گفت این تصور – همراه با حمله روسیه به اوکراین در 24 فوریه – وضعیت را تغییر داد زیرا نشان داد که روسیه “آماده حمله به یک کشور همسایه” است.

سائولی نینیست استا با این استدلال که افزایش امنیت فنلاند یک بازی حاصل جمع صفر نیست و امنیت دیگران را کاهش نخواهد داد، گفت: “برای ما، پیوستن به ناتو علیه کسی نیست – ما می خواهیم امنیت خود را به حداکثر برسانیم.”

بریتانیا روز چهارشنبه قراردادهای امنیتی جدیدی را با فنلاند – و همسایه سوئد – برای تقویت دفاع دو کشور شمالی در برابر روسیه امضا کرد. بر اساس این معاهدات، لندن که دارای تسلیحات هسته ای است، متعهد شده است که در صورت حمله به فنلاند و سوئد از آن دفاع کند و درخواست کمک کرده است.

انتظار می رود فنلاند امروز پنجشنبه تصمیم خود برای پیوستن به ناتو را اعلام کند. در منطقه شمالی گسترده تر، نروژ، دانمارک و سه کشور بالتیک اعضای ناتو هستند و افزودن فنلاند و سوئد احتمالا خشم مسکو را برانگیخته است، زیرا می گوید گسترش ناتو تهدیدی مستقیم برای امنیت آن است.

READ  ادعای سنتکام: سپاه کار خطرناکی انجام داد

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا