پنج اشتباه رایج هنگام خرید پروفیل سبک


پروفیل های سبک برای تولید محصولات دیگر استفاده می شود و این بخش به صورت مجزا استفاده نمی شود، یعنی ماده اولیه تولید است. به دلیل استحکام ذاتی فولاد آلیاژی، معمولاً از مقاطع فولادی در تولید محصولاتی استفاده می شود که باید دارای استحکام نسبت به وزن، فشار و البته عمر طولانی باشند. در این مقاله، پنج اشتباه رایج تولیدکنندگان را در هنگام خرید پروفیل های سبک پوشش خواهیم داد.

1. ضخامت برای محصول مناسب نیست.

هرچه ورق ضخیم تر باشد، پروفیل در برابر وزن و فشار مقاوم تر خواهد بود. با توجه به اینکه پروفیل های سبک برای تولید مبلمان اداری و خانگی، میز و صندلی بسیار مفید هستند، در صورت زیاد بودن ضخامت، علاوه بر افزایش وزن محصول نهایی و سختی جابجایی، قیمت کل نیز افزایش می یابد. محصول را به میزان قابل توجهی افزایش می دهد. قیمت پروفیل سبک بر اساس وزن محاسبه می شود. افزایش ضخامت باعث افزایش وزن و در نتیجه افزایش قیمت کلی محموله خریداری شده می شود. بدیهی است که هر چه هزینه تولید بیشتر باشد، سود کمتری خواهد داشت. از طرفی اگر ضخامت کمتر از حد لازم باشد، پروفیل استحکام مورد نظر سازنده را نخواهد داشت.

2. ابعاد برای محصول مناسب نیست.

بسته به طرح محصول نهایی، گاهی اوقات پروفیل ها باید به صورت تلسکوپی داخل یکدیگر قرار گیرند یا دقیقاً در قسمت دیگری ثابت شوند که در این صورت حتی اختلاف چند دهم میلی متری نیز می تواند مشکل ساز شود. دقت ابعادی بالای پروفیل سبک وزن این بخش فولادی را به مناسب ترین گزینه برای چنین محصولاتی تبدیل می کند. اما انتخاب نادرست ابعاد توسط خریدار مشکل ایجاد می کند. علاوه بر این، ترکیب ضخامت و ابعاد نقش اساسی در کیفیت فرآیندهایی مانند خمش، کشش و برش دارد.

READ  درخواست برای افزایش قیمت رب گوجه و تن‌ماهی

3. پروفیل برای خم شدن مناسب نیست.

همانطور که قبلا توضیح دادیم، پروفیل های سبک وزن به طور گسترده ای برای تولید مبلمان و مبلمان داخلی استفاده می شود، بنابراین برای زیباتر و گاها کاربردی تر شدن آن از فرآیندهایی مانند خمش استفاده می شود. ایجاد خم های صحیح و بدون عیب به عوامل متعددی بستگی دارد و می توان گفت کیفیت ورق و مهره جوش اصلی ترین آنهاست. در فرآیند خمش، دیوار پروفیل در ناحیه خمش از بیرون کشیده می شود. اگر ورق برای خم شدن مناسب نباشد، به سرعت پاره می شود یا می شکند. همچنین اگر جوشکاری درز به درستی انجام نشود، درز در حین کار باز می شود.

4. ورق برای گالوانیزه مناسب نیست.

آبکاری به طور خاص برای مشخصات مبلمان، بسیار کاربردی و البته رایج است. کیفیت صفحه به طور مستقیم بر کیفیت آبکاری تأثیر می گذارد. برای اینکه آبکاری به خوبی روی سطح قرار گیرد، باید زبری ورق استاندارد شود. زبری بیشتر از حد استاندارد باعث می شود که سطح بعد از آبکاری کیفیت قابل قبولی نداشته باشد و اگر زبری کمتر از حد استاندارد باشد به دلیل اینکه آبکاری نمی تواند به خوبی به سطح بچسبد روی یک ورق بالا می آید. در مورد پروفیل های درز سبک، اتصالات درز جوش اگر به طور کامل برداشته نشود، زبری بیش از حد در این ناحیه ایجاد می کند که مانع از اجرای صحیح پوشش می شود.

5. آبیاری برای محصول نهایی مناسب نیست.

آبکاری یک روش پوشش سطحی است که در آن یک لایه فلز بر روی سطح قطعه کار اعمال می شود. بسته به طراحی محصول نهایی و ویژگی های آن، از چندین نوع فلز مختلف برای روکش پروفیل های سبک استفاده می شود. پوشش روی و نیکل کروم بیشترین استفاده را دارد. روکش روی یا گالوانیزه، البته با مقاومت بالا در برابر زنگ زدگی و خوردگی. اما سطح آن به اندازه کافی برای تولید مبلمان منزل و منزل زیبا نیست، بنابراین عمدتاً در صنعت استفاده می شود. اما روکش کروم نیکل علاوه بر مقاومت خوب در برابر زنگ زدگی، سطح آینه مانند براق و زیبای آن جلوه خاصی به قطعه بخشیده است.

READ  ترمز رشد اقتصادی کشیده شد /دوباره سهم نفت افزایش یافت

آخرین کلمه

شاید تمام چالش هایی که خریدار دارد قیمت پروفایل و خرید آن محدود به این 5 مورد نیست. اما توجه به این 5 نکته می تواند او را از انتخاب اشتباه و هدر دادن سرمایه اش با درصد بالایی باز دارد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا