پلیس به پارکبانان اجازه فعالیت مجدد داده است


چندی پیش پارکبانان در نقاطی از تهران فعالیت خود را از سر گرفتند و در ازای پارکینگ از رانندگان پول دریافت کردند. اگرچه پلیس و مسئولان شهری فعالیت پارکبانان را غیرقانونی اعلام کرده و بارها این موضوع را اعلام کرده اند، اما بار دیگر شاهد فعالیت برخی از پارکبان ها هستیم.

سردار حسین رحیمی; فرمانده انتظامی تهران بزرگ با تاکید بر اینکه چیزی به نام پارکبان مستقل وجود ندارد، گفت: فعالیت مستقل پارکبان ها کاملا غیرقانونی است اما این مجوز و مجوز به شرکت های نیروی انتظامی برای فعالیت در این بخش داده شده است. «شرکت های انتظامی نیز خود مبالغ را تعیین می کنند.

فرمانده انتظامی تهران درباره نحوه شناسایی محیط بانان قانونی پارک از پارکبان های غیرمجاز نیز بیان کرد: در صورت نیاز به پارکبان در محل، این ناظران باید از نیروی انتظامی جست و جو شوند. همچنین شرکت های نیروی انتظامی ملزم به پوشیدن لباس هایی هستند که حاوی آرم و نمادهایی است که توسط پلیس به آنها اعلام شده است و نام و نام شرکت باید روی دست یکی از افراد درج شود.

وی گفت: در صورتی که پارکبان شرایط لازم را نداشته باشد، شهروندان با 110 تماس بگیرند و ما این نگهبانان غیرمجاز را به پارک بازگردانیم.

4747


منبع

READ  این کشور آسیایی در آستانه تبدیل شدن به قدیمی ترین کشور جهان است
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا