پلنگ قائمشهر چرا کشته شد؟ توصیف محیط زیست مازندران


عطولا کاویان گفت: یک قلاده پلنگ 4 تا 5 ساله حوالی ساعت 5:30 بامداد امروز شنبه 4 اردیبهشت ماه وارد محدوده شهر شد و باعث ناآرامی مردم شد.

وی ادامه داد: این پلنگ ابتدا در خیابان ساری قائم شهر توسط مردم مشاهده شد و به پلیس و محیط زیست معرفی شد. او می توانست رها شود.

مدیر کل حفاظت محیط زیست استان مازندران گفت: علیرغم اطلاع رسانی نیروهای نظامی، اوباش در منطقه حضور داشتند که باعث ایجاد استرس به قلاده پلنگ شد که منجر به حمله وی شد.

کاویان با تاکید بر اینکه نجات جان افراد برای ما در اولویت است، گفت: فرآیند بیهوشی پلنگ در دستور کار قرار گرفت و به دلیل اینکه بیهوشی باید با دوز مناسب انجام می شد، نیرو برای زنده ماندن از پلنگ توسط دامپزشک اعزام شد. .

وی گفت: در همین حال پلنگ تا حضور ماموران بیهوشی دامپزشکی به دو مامور پلیس حمله و آنها را مجروح کرد و به محض خروج از باغ وارد کوچه ای شدند که ازدحام جمعیت بود و ترسیدند. مردم، بنابراین پلیس در فاصله استاندارد 1.5 تا 2 متر شلیک کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست استان مازندران با تاکید بر اینکه حفاظت از جان انسان ها در اولویت است، گفت: تلاش شده پلنگ به مخفیگاه خود بازگردانده شود و پلنگ بیهوش و احیا شده است اما پلنگ.

بیشتر بخوانید:

سرنوشت تلخ پلنگ قائمشهر; “بقا سرگرم کننده بود”

233233


منبع

READ  صفحه مورد نظر شما یافت نشد.
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا