پرداخت وام جدید مسکن به متقاضیان وام قبلی/ آپارتمان‌های ۳۰ ساله مشمول وام ۳۲۰ میلیونی شد


سید عباس حسینی با اشاره به افزایش سقف وام مسکن از سند ترجیحی اظهار کرد: اعتبار انفرادی مسکن در تهران برای واحدهای مسکونی تا سقف 25 سال ساخت 400 میلیون تومان و برای واحدهای 25 تا 30 سال ساخت 320 میلیون تومان است.

وی ادامه داد: برای مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر، ارزش تسهیلات خرید مسکن انفرادی (املاک تا سقف 25 سال) 320 میلیون تومان و برای سایر مناطق 240 میلیون تومان است.

وی با اشاره به افزایش تسهیلات خرید مسکن برای زوجین گفت: سقف تسهیلات مسکن در شهر تهران برای املاک با حداکثر 25 سال ساخت 800 میلیون تومان و برای املاک بالای 25 تا 30 سال ساخت 640 میلیون تومان تعیین شده است.

وی افزود: ارزش این تاسیسات برای مراکز استان ها و شهرهای بالای 200 هزار نفر جمعیت 640 میلیون تومان و در سایر مناطق برای خانه های تا 25 سال 480 میلیون تومان است.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: این تسهیلات در تهران برای افراد 200 میلیون تومان و برای زوجین 400 میلیون تومان بود که بر اساس مصوبه جدید هیات پول و اعتبار دو برابر شد.

حسینی افزود: سقف تسهیلات نوسازی واحدهای مسکونی بر اساس محل اوراق سرمایه در تمامی مناطق کشور 160 میلیون تومان است که در آن شرط تاریخ ساخت وجود ندارد اما برای تسهیلات خرید مسکن، پرداخت این تسهیلات برای املاکی که حداکثر 30 سال ساخته شده اند امکان پذیر است.

مدیرعامل بانک مسکن تصریح کرد: مشتریانی که درخواست تسهیلات آنها قبل از ابلاغ این بخشنامه در دفتر ثبت شعب ثبت شده بود، اما به هر دلیلی موفق به عقد قرارداد در دفاتر اسناد رسمی نشدند، می توانند از این تسهیلات با ارزش های جدید استفاده کنند و با رعایت ضوابط و مقررات، اعطای تسهیلات مذکور به این متقاضیان یکسان است.

READ  هفته شلوغ برای بورس خودرو/ عرضه ۱۳ هزار و ۲۵۰ خودرو

مشاهده اطلاعات بیشتر:

220


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا