پاپ: پایان جنگ قبل از جنگ، بشریت را از تاریخ حذف کرد

پاپ فرانسیس روز یکشنبه به نقل از یورونیوز گفت: این جنگ وحشیانه و بی معنی، مانند هر جنگ دیگری، شکستی برای همه است. ما باید جنگ را انکار کنیم. جایی که پدران و مادران فرزندان خود را دفن می کنند. جایی که مردم برادران خود را بدون اینکه حتی آنها را ببینند یا نشناسند می کشند و قوی ها تصمیم می گیرند و فقرا می میرند.

وی همچنین جنگ را حیوانی خواند و آن را وحشیانه و توهین آمیز خواند و افزود: همه ما به نوعی در شرایط کنونی مقصریم و اگر بتوانیم به سلامت از این جنگ خارج شویم، بشریت باید درک کند که در مواجهه با خطر. از خودمان – نابودی، زمان پایان دادن به جنگ هاست. انسان باید قبل از اینکه جنگ انسان ها را از تاریخ حذف کند، جنگ را پایان دهد».

پس از حمله روسیه به اوکراین، پاپ فرانسیس چندین بار در مورد احتمال و خطر یک درگیری هسته ای صحبت کرد. او روز یکشنبه بار دیگر از همه سیاستمداران خواست به این خطر بیندیشند و با نگاهی به وضعیت اوکراین، بفهمند که جنگ اوضاع را برای همه بدتر می کند.

از زمان حمله روسیه به اوکراین، رهبر کاتولیک های جهان بارها آنچه را که کرملین “عملیات ویژه” می نامد محکوم کرده و تلویحا از مسکو انتقاد کرده است. پاپ فرانسیس نیز این حمله را “تجاوز غیرموجه” خواند و جنایات انجام شده در اوکراین را به شدت محکوم کرد.

4949


منبع

READ  بی بی سی مدعی است که سربازان روسی خسته شده اند و به جنگ نخواهند رفت
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا