ویرانگرتر از زلزله جهانی که هنوز احساس نکرده ایم!


یک رویداد بسیار ناامید کننده برای کسانی که هنوز به توافقی برای مهار تهدید گرمایش جهانی در گلاسکو امیدوارند. تصمیم دادگاه به وضوح به نفع صاحبان نیروگاه های حرارتی و شرکت های مصرف کننده سوخت های فسیلی در سراسر آمریکا است و توانایی دولت دموکرات را برای محدود کردن تشدید فاجعه آب و هوایی محدود می کند.

بر اساس تصمیم دادگاه، آژانس حفاظت از محیط زیست صلاحیت اعمال محدودیت هایی برای انتشار کربن که می تواند منجر به تغییر به سمت منابع انرژی پاک شود را ندارد. تصمیم دادگاه به این معنی است که مجلس نمایندگان به جای سازمان محیط زیست و کارکنان و کارشناسان آن، در مورد این امر تصمیم گیری خواهد کرد.
تعداد زیادی از گروه های فعال در زمینه تجارت سوخت های فسیلی مدت هاست در رابطه با این تصمیم دیوان عالی کشور فعال بوده اند. اما شاید هیچ کس به اندازه چارلز کوک تاجر و کارآفرین آمریکایی در به دست آوردن آن رأی تاریخی و ویرانگر مؤثر نبود. یک میلیاردر طرفدار جمهوری‌خواه که سال‌ها با صبر و سرمایه‌گذاری زیاد، از جمله در شبکه‌ای از گروه‌های سیاسی، لابی‌گران و اتاق‌های فکر، فعالیت‌های تغییرات آب و هوایی را خفه کرده است.

تصمیم اخیر دیوان عالی ممکن است بزرگترین دستاورد چارلز کوک و ویرانگرترین نتیجه برای فعالان محیط زیست در آمریکا و جهان باشد. آیا باید برای افزایش دمای متوسط ​​زمین به میزان چهار درجه، یعنی رها شدن نهایی جهان برای حداقل هفتاد درصد جمعیت جهان در پایان قرن، آماده شویم؟ شما چی فکر میکنید؟


منبع

READ  پیش بینی آب و هوا؛ «تجربه دمای بالاتر از حد نرمال» در تهران/ جزئیات بیشتر
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا