وضعیت ویژه دلار در بازار استانبول/ سیگنال بانک مرکزی به بازار ارز


قیمت دلار ساماندهی شده برای اولین بار در سال جاری به کانال 26 هزار تومان رسید. برخلاف انتظار، ارز در برابر کاهش نرخ مقاومت کرد، شاید ارز روند رسمی بازار دلار را جدی گرفت.

جو منفی بازار ارز

بازار ارز روز شنبه، از کاهش صادرات نفت ایران در ماه مه تا توقیف کشتی های یونانی در خلیج فارس، شلوغ بود. این خبر تا حدودی بر فضای بازار تاثیر منفی گذاشت.

دلالان هم می گویند بازار روی اخبار حرکت می کند و با چوب دستی در این فضای مبهم حرکت می کنند.

به گزارش آکوایران، جلسه هیات دولت در 18 خرداد یکی دیگر از رویدادهای مهم بازار ارز است که توجه تجار و فعالان بازار ارز را به خود جلب کرده است که انتظار همه چیز از نتیجه جلسه هیات دولت است. .

سیگنال بانک مرکزی برای بازار ارز

در بازار روز شنبه، یکی دیگر از خبرهای مهم توسط مدیر روابط عمومی بانک مرکزی در توییت منتشر شد؛ به گفته این مقام مسئول، انتشار اوراق ارزی در آینده نزدیک در دستور کار قرار خواهد گرفت.

واکنش فعالان بازار ارز به این خبر چندان مثبت نبود. آنها خاطره ای قدیمی را به یاد آوردند که وقتی اصل پول و سود بازگردانده می شد، متقاضیان ریالی دریافت می کردند، بنابراین اعتماد چندانی به طرح جدید بانک مرکزی در بازار ارز وجود نداشت.

علاوه بر این، دو خبر دیگر از بازار با واکنش های منفی مواجه شد. رشد هزینه های گمرکی و دستورالعمل جدید بانک مرکزی در مورد فعالیت های مجاز بیکاران.

طلای مذاب شکست خورد

READ  سرمایه گذاری ۴۰ هزار میلیاردی برای بزرگترین پروژه گردشگری ایران در کیش

از سوی دیگر در بازار طلا در حالی که همه منتظر بودند طلای آب شده از 6 میلیون و 200 هزار تومان عبور کند اما نتوانست حتی مقاومت 6 میلیون و 80 هزار تومانی را بشکند.

تحلیلگران فنی و رقیق می گویند که طبق نمودار، محدوده 6 میلیون و 80 هزار هنوز داده های گرافیکی تشکیل نداده و باید به 5 میلیون و 930 هزار تومان سقوط کند. در نهایت به ازای هر صعود 6 میلیون تومان باید کفی محکم برای مذاب باشد.

مقاومت جدی در بازار ارز

اما بازار ارز متفاوت ترین بازار اولین روز هفته بود. سکه در برابر کاهش قیمت مقاومت جدی داشت و در حالی که در 14 میلیون و 800 هزار تومان باز شد، در نهایت با قیمت 14 میلیون و 750 هزار تومان به کار خود پایان داد.

بازار متشکل با حرکت ارزها موافقت کرد

برخی از کارشناسان بازار گفتند که بازار همچنان هوشمند است و اوضاع را زیر نظر دارد. برخی نیز گفته اند زمانی که حباب ارز بالاست به شدت افت می کند. این تحلیل ها بر اساس حرکت دلار در یک فضای غیررسمی بود. اما جالب بود که بازار متشکل با حرکت ارزها موافق بود.

نرخ دلار استانبول چقدر است؟

در بازار رسمی، دلار پنجشنبه هفته جاری وارد کانال 26 شد که برای اولین بار در سال جاری اتفاق افتاد.

نکته اینجاست که بازار ارز در بازار استانبول به وضعیت موجود بازگشته است. نرخ دلار استانبول در حال حاضر بالاتر از همه بازارهای فرامرزی است. این تفاوت به حدی است که بسیاری از مردم استانبول دلار دریافت می کنند و تهران به آنها می دهد. زیرا می توانند از داوری بین تهران و استانبول بهره مند شوند.

READ  جایگزین سوئیفت و دلار مشخص شد

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا