وزیر اقتصاد: خبر خوبی برای بازنشستگان داریم/ واگذاری سهام تکلیفی به صندوق بازنشستگی تا 40 روز آینده


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین، سید احسان هندوزی با حضور در جلسه امروز کمیسیون اقتصادی مجلس درباره احکام بازنشستگی بازنشستگان و تامین سهام دولتی برای بازپرداخت بدهی به صندوق بازنشستگی کشوری گفت: بر اساس قانون بودجه 1401، قانون بودجه سال 1390 در دستور کار قرار گرفت. صندوق بازنشستگی اجتماعی و کشوری برای انتقال بخشی از سهام شرکت ها به صندوق بازنشستگی.

وی افزود: آیین نامه مستقلی برای صندوق بازنشستگی کشوری تهیه شده که ظرف 30 تا 40 روز آینده در دولت نهایی می شود.

وی گفت: سال گذشته مستمری بگیران کشور تحت تاثیر مصوبه مردادماه دولت قرار گرفتند، زیرا سهامی که قرار بود بین بازنشستگان توزیع شود معیوب بود و این سهام منجر به گشایش تامین اجتماعی نشد، اما امسال این کار را انجام خواهیم داد. سعی کنید دولت به تامین اجتماعی و صندوق بازنشستگی گره از کار آنها باز کند.

وزیر اقتصاد گفت: امسال در ماه های نخست شاهد خبرهای خوبی برای بازنشستگان در کشور خواهیم بود.

در این نشست محسن علیزاده، عضو کمیسیون اقتصادی مجلس نیز گفت: نمایندگان از کارکنان بازنشستگان محسوب می شوند. یکی از مشکلاتی که بازنشستگان با آن مواجه هستند این است که بخشی از تسهیلات کسب و کار باید در اختیار بازنشستگان قرار گیرد تا بتوانند از آن برای گره گشایی از اشتغال جوانان خود استفاده کنند.

وی تاکید کرد: وجوه صندوق بازنشستگی متعلق به بازنشستگان است و برای صیانت از افزایش حقوق و مستمری بازنشستگان که متاثر از مصوبه شورای عالی کار است در مجلس ایستاده ایم.

علیزاده همچنین گفت: متاسفانه به دلیل افزایش 57 درصدی حداقل دستمزد کارگران، برخی از واحدهای تولیدی کوچک در حال کاهش نیروی کار خود هستند و از دولت می خواهیم با کاهش سرعت تسهیلات واحدهای تولیدی کوچک به پایداری واحدهای تولیدی کمک کند تا این واحدهای تولیدی این کار را انجام ندهند. منجر به تعدیل کار شود.»

READ  چگونه درآمد ۱۱۷ میلیارد یورویی فرودگاه استانبول/ترکیه به یکی از قطب های گردشگری تبدیل شد؟

وی افزود: افزایش حداقل دستمزد کارگران حق آنهاست و در سال های گذشته این حداقل دستمزد به دلیل تورم عقب مانده است بنابراین باید برای حمایت از بنگاه های کوچک کاری انجام دهیم.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا