واکنش بازار ارز به سفر مورا به ایران

در اولین روز کاری سال جدید، خبر سفر انریکه مورا به تهران توجه ها را به خود جلب کرد. انریکه مورا روز گذشته در توییتر نوشت که هدف از این سفر پر کردن شکاف های باقی مانده در مذاکرات است. وی بر لزوم پایان دادن به مذاکرات تاکید کرد و گفت: خیلی چیزها در خطر است.

با وجود اهمیت خبر سفر مورا به ایران، بازار ارز در اولین روز کاری سال جدید تحت تاثیر عوامل دیگری قرار گرفت. انتظار می رفت معامله گران پس از تعطیلی وارد بازار شوند که در چند روز اخیر پاسخی داده نشده و قیمت ها افزایش خواهد یافت. از سوی دیگر، انتظار می رفت معامله گران قبل از دریافت ارزش گذاری بازار با احتیاط شروع کنند. حجم تجارت محدود است.

قیمت دلار چگونه آغاز شد

اما در روز ششم فروردین قیمت اولیه دلار 24 هزار و 830 تن بود و دلار سنا با 25 هزار و 78 تن کار خود را آغاز کرد. به گزارش برخی شبکه های اطلاع رسانی، نرخ دلار صبح امروز با قیمت حدود 26 هزار و 300 تن مبادله شد. دلار همچنان اندکی بالاتر رفت، اما تغییرات آن محدود شد و دوباره کاهش یافت. قیمت دلار ساماندهی شده نیز در ابتدای کار اندکی افزایش یافت و در ساعت 10:45 صبح امروز به بالای 25 هزار تن رسید.

افزایش ظرفیت بازار سکه

بازار جهانی طلا در روزهای شنبه و یکشنبه تعطیل بود و قیمت این فلز گرانبها در پایان معاملات دیروز 1958 دلار بود. سکه امامی در روزهای پایانی سال گذشته حدود 12 میلیون و 300 هزار تن مبادله شد. با احتساب قیمت هر دلار 26 هزار و 380 تومان، اندازه حباب قیمت سکه 1.1 درصد و نسبتاً کوچک بود.

READ  آیا رئیس سازمان امور مالیاتی ماده 264 قانون مالیات های مستقیم را مطالعه کرده است؟

آره

به نظر می رسد صبح امروز حجم معاملات در بازار سکه محدود بوده و قیمت چندان بیرون نیامده است، اما با توجه به بزرگی حباب با قیمت سکه، انتظار می رفت قیمت نسبت به روزهای پایانی سال افزایش یابد. سال گذشته آنها این موضوع را تایید کردند.

خلاصه اینکه امروز اولین روز کاری سال جدید بود، خبر سفر انریکه مورا به تهران در شبکه های اطلاع رسانی صرافی ها جلب توجه کرد اما در ابتدای کار قیمت ها کاهش محسوسی نداشت. قیمت سکه در روزهای پایانی سال گذشته با احتساب قیمت فعلی طلا و دلار حدود 12 میلیون و 300 هزار تن بود، حباب قیمت سکه کم بود و در صورت افت دلار، قیمت سکه پیش بینی می شد. برای حرکت کمی به سمت بالا

223227


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا