واکنش انسیه خزعلی به انتشار بیانیه ای درباره خشونت علیه زنان در سینما

دوستت دارم وی با انتشار مطلبی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: جایگاه زنان در هنر سینما و حضور موثر آنان مستلزم پاسداشت شأن والای این هنرمندان است. بنابراین خلاء قوانین و دستورالعمل ها و حمایت های لازم نباید خدشه ای به حضور مفید و ارزشمند بانوان در هنر هفتم وارد کند.

وی افزود: زنان ما همانند چهار دهه انقلاب دوشادوش مردان در اعتلای علم، اقتصاد، سیاست و فرهنگ منطقه تلاش کرده اند و وجود قوانین، ارزش ها و قوانین یکی از مواردی را ایجاد کرده است. سالم ترین و سالم ترین محیط های اداری امن در ایجاد مشکلات اخلاقی برای آنها. دولت مردمی با شعار مبارزه با فساد مکلف به مقابله با انواع فسادها و سوء استفاده ها اعم از اداری، مالی و اخلاقی می باشد و در این راستا هیچ اغماض نمی کند.

هزالی ادامه داد: معاونت امور زنان و خانواده وزیر امور خارجه ضرورت شنیدن درخواست های بانوان هنرمند عرصه سینمای ایران را ضروری می داند و با دعوت از این بستگان و با همکاری نهادهای مسئول ساز و کار لازم برای حفظ کرامت زنان را تدوین کند. در این منطقه کمک می کند. لذا از بانوان هنرمند و دردمند این عرصه دعوت به عمل می آید در این نشست که در معاونت برگزار می شود شرکت نمایند. و مسائل و مشکلات این حوزه را مطرح می کند و در شفاف سازی راهبردهای عملیاتی مشارکت می کند.

انسیه خزعلی از مدیران دعوت می کند تا مشکلات خود را با معاون زنان وزیر در میان بگذارند

گفتنی است اخیرا بیانیه ای با امضای حدود 300 زن کارگردان در ایران با عنوان «بیانیه اعتراض زنان کارگردان سینما به خشونت علیه زنان در این حوزه» منتشر شده است که در آن اسامی چهره هایی مانند ترانه علیدوستی، نیکی کریمی آمده است. و هدیه تهرانی هم دیده شد. در بخشی از این بیانیه به اتهامات آزار و اذیت و آزار زنان در سینما اشاره شده و گفته شده است که «هر گونه خشونت، آزار و اذیت و آزار جنسی در محیط کار» از سوی این کارگردانان زن محکوم است و این زنان باید دست از کار بکشند. خواستار «عواقب قانونی جدی برای متخلفان» شد.

READ  این 3 شهر کشور بیشتر در معرض زلزله هستند/ شاخص آمادگی در برابر زلزله ایران بین 8 تا 9 درصد است.

در این بیانیه، کارگردانان زن خواستار ایجاد «سیستم نمایش متشکل از کمیته‌های مستقل در سینما، متشکل از اعضایی از سلسله مراتب مختلف قدرت (اکثریت مطلق اعضای زن) که در زمینه خشونت جنسی و جنسیتی آموزش دیده‌اند، شدند. و متناسب و با آگاهی از اختیارات و توانایی خود در هر کارگروه، وظیفه این سامانه «بررسی جرایم در زمینه خشونت جنسی و جنسیتی» است که عبارتند از: خشونت جنسی کلامی، اخاذی جنسی، یعنی اجبار به هر نوع تماس جنسی از طریق گروگانگیری و تهدید به وضعیت شغلی فرد، آزار و اذیت و فشار روانی و ایجاد ناامنی جسمی یا روحی، لمس ناخواسته، اقدام به تجاوز جنسی و تجاوز جنسی.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا