واردات طلای سنگین در ایران / بازار اشباع


سه خبر بازار سکه، طلا و سایر دارایی ها را از نگاه معامله گران تحت تاثیر قرار داد. اولین و مهم ترین خبر گزارش لارا روزن، روزنامه نگار آمریکایی بود که در سایت دیپلمات نوشت: مقامات اروپایی نگرانی و ناامیدی فزاینده ای را از اینکه بایدن اجازه دهد توافق هسته ای با ایران به شکست انجامد، ابراز می کنند. دو خبر دیگر دور شدن از احیای برجام و رسیدن به بن بست بود که منبع کاملی نداشت. این تا زمانی بود که تنها خبر مثبت بازار سفر روز دوشنبه به عمان بود. معامله گران از هفته گذشته به بهانه این سفر افزایش قیمت سکه را پیش بینی کرده و معتقدند قیمت ها در روز دوشنبه باز خواهد گشت.

دلالان سکه می گویند تعجب نکنید

معامله گران سکه می گویند زمانی که حباب مثبت طلای مذاب افزایش می یابد، طلای سنگین وارد کشور می شود و در نتیجه بازار اشباع شده و حباب خالی می شود، بنابراین اگر حباب منفی و روند نشت طلا باشد، تعجب آور نیست.

در بازار سکه نیز درصد سکه ثروت در اختیار معامله گران است که به 14 میلیون و 400 هزار تن رسیده است.

در بازار ارز یکی از اتفاقات نرخ های مختلف ارز ملی همزمان بود. بورس ملی که از چند ثانیه تا چند ثانیه نرخ گذاری می کند، روز شنبه با دو نرخ متفاوت دلار و یورو معامله می شود.

آیا ارز مسافرتی به معیار جدیدی برای دریافت یا عدم دریافت یارانه تبدیل می شود؟

بر اساس اعلام هیات عامل بانک مرکزی، اسامی افرادی که برای سفر به کشورهای نیازمند روادید ارز دریافت می کنند، به صورت دوره ای به وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی ارسال می شود تا در پایگاه رفاهی ایران ثبت شود و تصمیم گیری شود که آیا درج شود. آنها یا خیر دریافت کمک های بلاعوض برای استفاده. تاجران می گویند درمانده هایی که کارت ملی خود را اجاره کرده اند خرج فقرا را می پردازند.

READ  آیا رتبه بندی معلمان زودتر از شهریور اعمال می شود؟

هدف بازار ارز در روز شنبه قیمت یورو در برخی صرافی ها بود. در برخی صرافی ها نرخ یورو هزار تومان بالاتر از نرخ بازار ارز سازمان یافته بود

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا