واحد چهار نیروگاه بندرعباس وارد زنجیره تولید شد


به گزارش خبرآنلاین «حسین سلیمی» مدیرعامل نیروگاه بندرعباس وی گفت: این واحد که به دلیل تعمیرات دوره ای و آماده سازی برای پیک تابستان از مدار خارج شده بود، پس از تعمیرات فشرده و 10 روز در روز به زنجیره تولید بازگشت.

مدیرعامل نیروگاه بندرعباس اضافه شد: در این طرح عملیاتی سنگ زنی و جوش بخاری فشار قوی № A5 و B5، جوش و تعمیر محفظه هواگیر، برچیدن چرخ، زنجیر و اشکال گیربکس و گیربکس شماره 7 و 8، جوش و تعمیر بلبرینگ روی شفت، چرخ قرقره تعویض حلقه زنجیر تفلون 160 تعویض توری های آسیب دیده برخی اشکال و مونتاژ آنها جوشکاری و تعمیر گریل زیر سبد سرد و تعویض سبدهای سرد و متوسط ​​و گرم لنگستروم شماره 1 و آرماتوربندی لانگستروم شماره 1 . 2 بدنه، تعویض و نصب لوله کشی. یک دیوار جانبی در گوشه مشعل های C ساخته شده است.

سلیمی با اشاره به تعمیر 10 روزه این دستگاه خاطرنشان کرد: تعویض لوله های گاز، دیفیوزرهای اصلی گاز، تعویض لوله های فایبرگلاس با خروجی کولر آب خنک کننده، تعمیر و بازسازی سطح آب بندی در این شیر، فشار بالای هیترها، نصب و راه اندازی و جوش دریچه ها و بادهای مخالف در گرمای اول و دوم کندانسور به دلیل نشتی داخلی در کمترین زمان ممکن از بین می رود.

این گزارش حاکی است با ورود واحد چهار بخار نیروگاه بندرعباس و رفع موانع مذکور، تمامی واحدهای این نیروگاه وارد چرخه تولید شده است.

نیروگاه بندرعباس با چهار واحد بخار و دو واحد گاز به ظرفیت 1320 مگاوات نقش مهمی در پایداری شبکه سراسری برق دارد.

READ  خراسان رضوی چقدر برای موج سرما آماده است؟


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا