هیات راه‌آهن قزاقستان از بندر شهید رجایی بازدید کرد


بر اساس گزارش ها خبرآنلاینهیئتی چهار نفره متشکل از آ.تور کاپن‌بایف، رئیس شرکت ملی بندر تجاری آکتائو، روز گذشته ۲۶ اردیبهشت ماه وارد منطقه ویژه اقتصادی بندر شهید رجایی شد و از نزدیک توانمندی‌ها، امکانات و پیشرفت‌های این بندر مهم تجاری ایران را زیر نظر گرفت.

در این بازدید که «علیرضا محمدی کرجی ران» مدیرکل بنادر و دریانوردی هرمزگان و «منصور خرمشکوه» معاون بندری و اقتصادی اداره کل بنادر و دریانوردی هرمزگان را همراهی می کردند، هیئت های چهارگانه بازدید عضو از بندر شهید رجایی مورد معاینه قرار گرفت.

گفتگو در خصوص توسعه همکاری های سرمایه گذاری مشترک و توسعه راهبردی حمل و نقل و ترانزیت بار از دیگر برنامه های دو ساعته هیئت راه آهن قزاقستان برای بازدید از بندر شهید رجایی به عنوان دروازه طلایی اقتصاد ایران بود.

بازدید از بنادر چابهار، امیرآباد، نکا و انزلی با هدف جذب بار اضافی به این بنادر از دیگر برنامه های سفر این هیئت به ایران است.

شایان ذکر است بندر آکتائو در غرب قزاقستان در مرکز استان مانگستاو و در سواحل شرقی دریای خزر به عنوان مهم ترین بندر قزاقستان دارای مناسب ترین وضعیت برای حمل و نقل محموله های مختلف کالاهای خشک است. فرآورده های نفتی و پتروشیمی.

بندر آکتائو با کشتی به خطوط راه آهن متصل می شود که یکی از مزیت های این بندر است.

قزاقستان به عنوان یک کشور آسیای مرکزی با چین، روسیه، قرقیزستان، ازبکستان و ترکمنستان همسایه است که از طریق دریای خزر به روسیه، آذربایجان و ایران متصل می شوند که به قزاقستان پلی بین آسیا و اروپا می دهد.

READ  «دیوار» برای جلوگیری از آزار در زمان استخدام چه کرده است؟


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا