هوای تهران همچنان برای اقشار آسیب پذیر آلوده است


برآورد شرکت کنترل کیفیت هوای تهران حاکی از وزش باد معلق و شرایط ناسالم برای اقشار آسیب پذیر با کاهش نسبی سرعت باد و افزایش ترافیک صبحگاهی در بیشتر مناطق در صبح روز چهارشنبه (28 اردیبهشت) است.

افزایش سرعت باد در طول روز باعث انتشار آلاینده ها می شود، البته در وزش باد نسبتا شدید در برخی ساعات احتمال انتشار گرد و غبار از مناطق مستعد و کاهش کیفیت هوا وجود دارد. در برخی مناطق در بعدازظهر پیش بینی می شود. با توجه به کاهش سرعت باد تا اواخر وقت چهارشنبه و افزایش ترافیک عصرگاهی، غلظت ذرات معلق افزایش می یابد که باعث کاهش کیفیت هوا در مناطق پرتردد می شود.

با افزایش تدریجی سرعت باد تا بامداد پنجشنبه (19 اردیبهشت) شرایط مناسب برای انتقال آلاینده ها فراهم می شود. با این حال، وزش باد نسبتا شدید در برخی ساعات می تواند منجر به گرد و غبار در برخی مناطق شود.

وزش بادهای موثر در طول روز پراکندگی آلاینده ها را تسهیل می کند، اگرچه افزایش دمای بعد از ظهر به طور غیرمنتظره باعث افزایش غلظت ازن و بدتر شدن کیفیت هوا در برخی مناطق و همچنین کاهش سرعت باد تا آخرین ساعات روز پنجشنبه با افزایش ترافیک عصرگاهی نشده است. ممکن است افزایش نسبی غلظت ذرات گرد و غبار و کاهش کیفیت هوا در برخی مناطق پرتردد وجود داشته باشد.

آلاینده شاخص هوای پایتخت طی 24 ساعت گذشته «ذرات گرد و غبار زیر 2.5 میکرون» با میانگین 149 بوده و کیفیت هوای پایتخت در وضعیت ناسالم برای گروه‌های آسیب‌پذیر قرار دارد. آلاینده فعلی “ذرات گرد و غبار کمتر از 2.5 میکرون” با میانگین 126 و کیفیت هوای ناسالم برای گروه های آسیب پذیر است.

READ  فرود اضطراری پرواز یزد-مشهد/ اعزام تعداد مشخصی از مسافران به اورژانس

بیشتر بخوانید:

کاهش دما در تهران ادامه دارد

444


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا