هواپیمای روز قیامت; در سفر به اروپا به بایدن بپیوندید

روزنامه تایمز لندن فاش کرد که در جریان سفر اخیر جو بایدن، رئیس جمهور آمریکا، یک هواپیمای نیروی هوایی آمریکا به نام روز قیامت که به عنوان مرکز فرماندهی اضطراری در صورت وقوع جنگ هسته ای عمل می کند، همراه با ناوگان ریاست جمهوری آمریکا به اروپا پرواز کرد.

به گفته این نشریه، یک هواپیمای بوئینگ 747 که به نگهبان شب نیز معروف است، روز پنجشنبه در حال فرود در پایگاه هوایی رویال میلدن هال در سافولک مشاهده شد.

جو بایدن و گروهی از بهترین دستیارانش روز پنجشنبه در تلاش برای حمایت از جبهه مشترک اروپای غربی علیه روسیه و همچنین بررسی پیامدهای جدید احتمالی حمله مسکو به اوکراین در ماه گذشته به بروکسل سفر کردند.

Doomsday Aircraft هواپیمای ارتقا یافته ای است که به گونه ای طراحی شده است که شانس بسیار بالایی برای زنده ماندن از حمله هسته ای داشته باشد. این هواپیما که به پنتاگون متحرک نیز معروف است (به این معنا که به طور منظم وزیر دفاع را در سفرهایش همراهی می کند)، امکان کنترل سلاح های هسته ای ایالات متحده در سراسر جهان را فراهم می کند.

این هواپیما در برابر انفجارهای هسته ای مقاوم است و امواج الکترومغناطیسی ناشی از انفجار اتمی و همچنین بمب های حرارتی بر آن تاثیر نمی گذارد. به گفته نیروی هوایی آمریکا، این هواپیما همچنین دارای مدرن ترین سیستم های ارتباطی ماهواره ای است.

E-4 از سال 1974 و در اوج جنگ سرد در نیروی هوایی ایالات متحده خدمت می کند و تنها چهار فروند از آنها در نیروی هوایی ایالات متحده هستند. فقط ایالات متحده و روسیه در جهان چنین هواپیماهایی دارند.

READ  آمریکا توقیف کشتی جنگی خود را تایید کرد

اگرچه این هواپیما “مخفی” تلقی نمی شود، اما به ندرت به طور رسمی به آن اشاره می شود. در همین راستا این هواپیما در مقابل هواپیمای رئیس جمهور آمریکا “ایر فورس وان” قرار دارد که فضای داخلی مجلل و تشریفاتی دارد و مقامات ارشد کاخ سفید را جابجا می کند.

پیش از این، ولادیمیر پوتین، رئیس‌جمهور روسیه در تلافی تحریم‌های کشورهای غربی علیه روسیه دستور داده بود که بازدارنده‌های هسته‌ای «در حالت آماده باش» باشند. اقدامی بی‌سابقه که نگرانی‌هایی را در مورد استفاده کرملین از سلاح‌های هسته‌ای ایجاد کرده است.

دیمیتری پسکوف، سخنگوی ولادیمیر پوتین نیز اخیرا به سیان ان گفت که روسیه می تواند از سلاح های هسته ای خود در پاسخ به “تهدید وجودی” استفاده کند.

4949


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا