هنر پخت ماکارونی ایتالیایی


امروزه ماکارونی یکی از محبوب ترین و پرمصرف ترین غذاها در تمام جوامع است و با انواع سس ها سرو می شود. تهیه این غذا کار سختی نیست و در مدت زمان کوتاهی آماده می شود، اما فراموش نکنید که برای لذت بردن از طعم آن به فر پخت هم توجه کنید. در ادامه این مطلب نکاتی برای پخت ماکارونی موثر در بهبود پخت این غذا ذکر می کنیم که به ترتیب عبارتند از:

انتخاب مواد با کیفیت
اگرچه این نکته بدیهی به نظر می رسد، اما همیشه باید به آن توجه کرد زیرا تأثیر جدی بر طعم غذا دارد. هنگام خرید دقت کنید که زمان زیادی از تهیه و بسته بندی پاستا نگذشته باشد.

در ضمن بهتر است پاستا را با آرد سمولینا انتخاب کنید. در مورد روغن نیز باید مراقب باشید زیرا روغن زیتون فرابکر بهتر از روغن گیاهی است.

از پخت طولانی مدت خودداری کنید
نکته دیگر برای خوش طعم شدن پاستا این است که آن را زیاد نپزید. یکی از اشتباهات رایج این است که پاستا بعد از پخت کامل آبکش می شود در حالی که اگر با سس پوشانده شود باعث نرم شدن پاستا می شود. ایتالیایی ها پاستا را زمانی که کمی خشک شد آبکش می کنند تا خمیری نشود.

سس مناسب برای پاستا
نوع سس روی طعم ماکارونی تاثیر می گذارد و باید مکمل غذا باشد. سس های مبتنی بر گوجه فرنگی با اکثر انواع پاستا هماهنگ می شوند، اما سس های خامه ای برای انواع پاستاهای ظریف مناسب هستند.

سرآشپزهای ایتالیایی سس های غلیظ را برای پاستاهای کوتاه مانند پنه و مارینارا یا سس آلفردو برای اسپاگتی توصیه می کنند. همچنین سس باید به آرامی و با حرارت ملایم حدود یک ساعت پخته شود تا طعم مناسبی پیدا کند. اگر سس خیلی غلیظ بود کمی آب اضافه کنید.

READ  موقعیت دریای اژه در فاجعه در کلانشهر: همه عوامل این حادثه تحت تعقیب قضایی هستند.

اهمیت تزیین غذا
یکی دیگر از اصول موفقیت سرآشپزهای ایتالیایی تزیین زیبای غذا است. در واقع تزیین غذا و سرو سس به بهترین شکل نیز می تواند در لذت بردن از طعم ماکارونی موثر باشد.

یک نکته جالب این است که در ایتالیا برای تزیین پاستا قطعا از سبزیجات تازه استفاده می شود. پونه کوهی و ریحان انتخاب های رایجی هستند، اما می توانید خلاقیت به خرج دهید و انواع سبزی ها را انتخاب کنید.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا