هند به ایران خودرو برقی می‌فروشد؟

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاینویجی مهتا روز سه شنبه 12 خردادماه در دیدار با رئیس جمهور و جمعی از مسئولان اتاق بازرگانی و صنعت البرز گفت: اتاق بازرگانی PHD هند با نزدیک به 150 هزار عضو به عنوان صدای صنعت و بازرگانی در قالب حضور دارد. یک مؤسسه غیرانتفاعی در آن فعال است و روابط بسیار خوبی با سازمان ها و نهادهای بین المللی دارد که به انسجام و توسعه اقتصاد کشور کمک می کند.

وی با بیان اینکه تولید ناخالص داخلی هند طبق گزارش بانک جهانی حدود 9 درصد است، افزود که سرمایه گذاران خارجی حتی از بزرگترین اقتصادهای جهان از جمله چین در این کشور سرمایه گذاری می کنند.

رئیس کمیته تجارت خارجی و سرمایه گذاری اتاق بازرگانی PHD هند گفت: هند با 240 میلیون جمعیت مسلمان به دنبال گسترش سطح روابط با سایر کشورهای اسلامی است.

وجود 51 شرکت داروسازی البرز فرصت تجارت ایران و هند را تقویت می کند.

وی با اشاره به اهمیت گسترش روابط ایران و هند بر اساس فعالیت های دانش بنیان، گفت: هند در زمینه نرم افزار و فناوری اطلاعات بسیار توانمند است، همچنین با توجه به فعالیت 51 شرکت دارویی در البرز، فرصت تعامل تجاری فراهم شده است. بین طرفین در این زمینه وجود دارد، ایران توانمندی های خوبی در زمینه درمان و بهداشت دارد.

مهتا با بیان اینکه وجود 540 شرکت هندی فعال در صنایع غذایی فرصت مناسب دیگری برای همکاری این کشور با ایران است، گفت: در حوزه نساجی باید بر گسترش روابط ایران و هند بیشتر تمرکز کرد.

وی با اشاره به اهمیت تامین نیاز گروه های خودروسازی ایران، افزود: هند با بیش از 4000 شرکت قطعه سازی می تواند از صنعت خودروسازی ایران در این زمینه حمایت کند، از سوی دیگر خودروهای برقی با ظرفیت پنج نفر و برد 300 کیلومتر در هند.” تولید شده و قیمت هر کدام بیش از 10 هزار تومان است.

READ  فرشاد مومنی : اصلاحات اقتصادی گور گورباچف را کَند/شوک درمانی عامل فروپاشی شوروی شد

پس از این نشست، تجار ایرانی و هندی در جلسات حضوری B2B در زمینه هایی مانند صنایع غذایی، شیمیایی، نساجی، تجهیزات پزشکی و … به تجارت پرداختند.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا