همچنین محصولات فولادی به بیش از 20 کشور جهان صادر می شود


به گزارش خبرآنلاین از اصفهان، امروزه با گسترش شهرها و ساخت بناهای بلند، موضوع استحکام ساختمان ها بیش از پیش مطرح شده است; قوانین زیادی در این زمینه به تصویب رسیده و دولت ها، کارشناسان و پیمانکاران پروژه های عمرانی را ملزم به رعایت این قوانین می کنند.

یکی از عوامل مهم در این زمینه، مصنوعات فولادی به کار رفته در ساختمان است که کیفیت آن تاثیر زیادی در استحکام ساختمان دارد.

مدیر کیفیت فراگیر ذوب آهن اصفهان در این خصوص به عوامل موثر بر استحکام و ایمنی ساختمان اشاره کرد و بر این باور است که سه پارامتر مهمتر از سایر پارامترها است و گفت: مصالح با کیفیت و استاندارد، طراحی و معماری مناسب و استفاده مناسب از مصالح بسیاری از عوامل مهم در استحکام ساختمان هستند و اگر این شاخص ها رعایت شود، ساختمانی مطمئن خواهیم داشت.

صادرات محصولات فولادی به 20 کشور

محمدصدری افزود: ذوب آهن اصفهان با داشتن تیم متخصص و مجرب در بخش های مختلف همواره کنترل کل فرآیند از مرحله طراحی تا تولید محصول را مطابق با استانداردهای روز مد نظر دارد و همین رویکرد باعث انتخاب محصولات خود شد.محصولات فولادی باید به بیش از 20 کشور در سراسر جهان صادر شود.

مدیر کیفیت تمام فولاد این مجتمع عظیم صنعتی با اشاره به اینکه این مجتمع عظیم صنعتی انواع آرماتورها، تیرآهن عریض، میلگردهای آرماتور و … را تولید می کند، خاطرنشان کرد: تولید H30 به عنوان یک محصول استراتژیک از سال های گذشته در دستور کار قرار گرفت. برای این منظور Blanc Blank را نیز برای او ایجاد کردیم.

READ  نظارت بر کشتارگاه های طیور برای رفع نیاز بازار

شایان ذکر است محصول تیرچه H تولید شده به روش سنگنوردی در ذوب آهن اصفهان نسبت به تیر ورق دارای مزیتی است که محصول به صورت مستمر و بدون دخالت دست تولید می شود و از پایداری بالایی برخوردار است. علاوه بر تسریع در ساخت سازه ها و ایمنی بیشتر در برابر زلزله و شرایط اضطراری، هزینه ها را تا حدود 30 درصد کاهش می دهد.

علی عسگر میرگادری، معاون سازمان نظام مهندسی استان اصفهان نیز گفت: سازمان ملی استاندارد مراحل مختلفی از جمله روش های تولید، آزمایش های مختلف برای کنترل کیفی مصالح و 3 مورد را برای ساخت تعریف کرده است. مثلا در پروفیل های فولادی مورد استفاده در ساخت و ساز، نسبت کربن مصرفی در این مقاطع باید به گونه ای باشد که در هنگام زلزله انعطاف پذیر بوده و شکننده نشوند.

وی افزود: تعاملات خوبی بین ذوب آهن اصفهان و سازمان نظام مهندسی وجود دارد و طی چند مرحله از خط تولید بازدید کردیم و به دقت مشاهده شد که استانداردهای مختلفی در فرآیند تولید رعایت می شود.

این مقام مسئول بیان کرد: متاسفانه برخی مالکان و کارفرمایان به دلیل اینکه قیمت ساختمان ها بسیار افزایش یافته، هزینه های آنها را کاهش می دهند و این رویکرد ایمنی آنها را تهدید می کند.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا