همتی: آثار تورمی جراحی اقتصادی در خرداد و تیر نمایان خواهد شد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاینعبدالناصر همتی، رئیس سابق بانک مرکزی با انتشار ویدئویی در اینستاگرام خود نوشت: دقیقا یک سال از خروج من از بانک مرکزی به دلیل انتخابات می گذرد.

وی افزود: سال گذشته زمان مناسبی برای ارزیابی تعهدات آقای رئیسی و همراهانش در انتخابات بود؛ قرار بود با تزریق 300 میلیون دلار قیمت سکه را به 15 هزار تومان برسانند، وام و چاپ پول خطی شود. قرمز است و مردم نباید سفره ها را به تحریم گره بزنند، اما در عمل در سال 1400 درآمد نفت و گاز از 7/5 میلیارد دلار در سال 1999 به بیش از 20 میلیارد دلار در سال 1400 رسید. فشار و از سوی دیگر افزایش قیمت نفت در بازارهای جهانی».

همتی ادامه داد: دولت سیزدهم 23 هزار تومان از من گرفت و اکنون دلار در بازار 30 هزار تومان است و نرخ تورم را در اردیبهشت به 39 درصد رساندند و میزان چاپ پول در سال 1400 رکورد زد و مردم. معیشت “هنوز تحت تحریم است.”

وی افزود: فکر می کنم اگر کمی به مسائل نگاه کنیم متوجه می شویم که مشکل ما حکمرانی غلط اقتصادی است و تا زمانی که این مشکل را حل نکنیم، مشکلات پابرجاست و آن چیزی که به آن جراحی اقتصادی دوستان می گویند. می گویند کار شما در خرداد و تیر ظاهر می شود و آمار اردیبهشت معمولاً 20 روز اول ماه است و در خرداد و تیر شاهد اثرات تورمی این جراحی اقتصادی خواهیم بود.

همتی در پایان خاطرنشان کرد: به نظر من دوستان باید عمیق‌تر فکر کنند و با برنامه‌ریزی و تکیه بر اقتصاد مشکلات اقتصادی را حل کنند تا دستور و وعده‌های غیرعملی.

READ  ثروتمندترین فرد جهان، سوار این خودرو می‌شود/ عکس

اما با نرخ رشد 31.4 درصدی رکورد زد.


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا