همایون شجریان: فعلا قصد همکاری با صداوسیما را ندارم


فردین حالتبری با اشاره به اینکه «گاهی فراموشی» چهارمین همکاری او با همایون شجریان است، خطاب به نوازندگان خارجی این آلبوم توضیح داد: در این آلبوم نیاز به بداهه نوازی داشتیم که بسیار خاص بود. در این زمینه نوازندگی دو نفر از این چهار نفر محور اصلی نوازندگی ما بود که فکر می کنم اگر کوارتت دیگری اجرا می کرد طبیعتاً سلیقه دیگری داشت.»

وی افزود: سعی کردیم از رویکرد آلبومی برای موسیقی مقامی استفاده کنیم که تمرکز اصلی آن بر روی موسیقی نواحی صحنه در استان کرمانشاه است.

همایون شجریان در بخشی از این نشست توضیح داد: این اثر تلفیقی از موسیقی ایرانی و موسیقی جاز است که بداهه مشترکی دارد. این سبک در تاریخ موسیقی ایران در آثار بزرگی چون عارف و شیدا دیده می شود که سروده ها و ترانه های خود را می سازند. فردین نیز در این آلبوم هشت شعر و موسیقی سروده و ساخته است.

این خواننده ادامه داد: من هم به این تجربه علاقه داشتم، حتی در جایی تلفیق مفهوم موسیقی و شعر برایم سخت بود، اما رفته رفته کارم جریان پیدا کرد و می دانم که می توانم به خوبی با مخاطب ارتباط برقرار کنم. «پیشنهاد من این است که مخاطبان بیشتر روی فضایی که موسیقی ایجاد می کند و با اشعار همراه است تمرکز کنند و معتقدم این آلبوم مورد توجه مخاطبان و منتقدان قرار خواهد گرفت».

وی همچنین از همکاری با فردین حالتبری ابراز خرسندی کرد و از افشین یداللهی یاد کرد و گفت: باید بگویم که این کار بسیار پخته و جذابتر از کار مشترک قبلی ما با آقای حالتبری است. گفتنی است افشین یداللهی اگر – حتما با او همکاری می کردیم.

READ  این سریال درباره یک مادرِ جنگنده است!

بخشی از این نشست به پرسش و پاسخ خبرنگاران به همایون شجریان اختصاص داشت که ربطی به آلبوم «گاهی فراموشی» نداشت و به موضوعات دیگری پرداخت. شامل شجرجان در پاسخ به سوال خبرنگاری مبنی بر همکاری با اپراتور تلویزیون گفت فعلا برنامه ای برای همکاری با این سازمان ندارد.

این خواننده درباره کنسرت اخیر خود در دوبی و اجرای قطعه «ایران» توضیح داد: کاری که در کنسرت دبی انجام دادم تحت تاثیر هیچ حرکتی قرار نگرفت و تصمیم گرفتم بدون توجه به حواشی، در این اجرا از ایران بخوانم. همچنین باید تاکید کنم که هیچ محدودیت و فشاری برای بازداشت و اجرای این قطعه در دبی نداشته ام.

وی در پاسخ به سوالی درباره کنسرت های رایگان گفت: چند سال پیش پیشنهاد برگزاری کنسرت های خیابانی رایگان را دادم و اکنون می گویم حاضرم از چنین پروژه ای حمایت کنم. برای من مهم است که این مخاطب که به کنسرت دسترسی ندارد، راحت و بیشتر به تماشای برنامه های ما بیاید. این تنها کاری است که می توانم انجام دهم و امیدوارم روزی بتوانم کنسرتی با تعداد زیادی تماشاگر برگزار کنم.»

در این نشست آلبوم «گاهی فراموشی» با شعر و آهنگسازی فردین حالتبری که دارای هشت قطعه با عناوین «در شب بی تو»، «گاهی فراموشی»، «تو مشتاقی»، «پیاپی»، «زمین» ارائه شد. رویا” “آیا” با تو مست است “، علامت “” پرواز به اسرار “.

آلبوم «گاه فراموشی» با آهنگسازی و آهنگسازی فردین حالتبری، خوانندگی همایون شجریان و نوازندگی بن ون ماهیر، کلاوس گزینگ، کارلو نیدرهاوزر و فردریک گیل ساخته شده است.

READ  سریال‌هایی که فلسطین را روایت می‌کنند

5757


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا