هشدار پلیس: تورهای اغواکننده در کمین مسافران نوروزی است


سرهنگ رسول جلیلیان وی گفت: کلاهبرداران از فرصت های سفر در ایام نوروز برای فریب مسافران و گردشگران استفاده می کنند و مصرف کنندگان باید در خرید بلیت دقت بیشتری داشته باشند.

وی افزود: یکی از ترفندهای کلاهبرداران انتشار آگهی های جعلی برای رزرو (ذخیره، اجاره) اقامتگاه یا هتل، تهیه بلیط، تورهای نوروزی، ارسال پیامک های جعلی حاوی لینک های مخرب، ارسال اپلیکیشن های جعلی در شبکه های اجتماعی برای سرقت است. اطلاعات کاربران. “کردن.

وی گفت: سودها با استفاده از ترفندهای تبلیغات بی اساس و تبلیغات جذاب برای رسیدن به اهداف مجرمانه خود سعی در افزایش مشتریان خود دارند.

رئیس پلیس فتای البرز گفت: تبلیغات جذاب یکی از ترفندهای مجرمان سایبری برای فریب مصرف کنندگان با نصب نرم افزار و ترغیب آنهاست.

وی افزود: یکی از جرایم سایبری سرقت اطلاعات شخصی افراد از طریق حساب ها و صفحات مجازی است که کلاهبرداران با ورود به حریم خصوصی افراد از طریق آن حریم شخصی آنها را تهدید می کنند.

جلیلیان افزود: در چنین شرایطی کلاهبردار با تبلیغات ارزان و وسوسه انگیز مصرف کنندگان را فریب می دهد و در ازای دریافت وجهی آنها را به صفحات جعلی درگاه های اینترنتی (فیشینگ) هدایت می کند و پس از وارد کردن اطلاعات بانکی در صفحه جعلی درگاه بانکی که از طریق اطلاعات طراحی شده با تقلب در مورد حساب بانکی به سرقت رفته است.

رئیس پلیس فتای استان البرز با تاکید بر اینکه کاربران قبل از ورود به درگاه اینترنتی باید آدرس اینترنتی صحیح را بررسی کنند، تاکید کرد: مشتریان قبل از ورود به صفحات پرداخت الکترونیکی قبل از خرید در درگاه اصلی، یک بار اطلاعات بانکی خود را وارد می کنند. بانک را مشخص کنید و سپس به خرید ادامه دهید.

READ  نامه انتقادی انجمن اسلامی آزاد دانشگاه علامه به وزیر اقتصاد: مایه تأسف دانشجویان و اساتید دانشگاه هستید.

وی گفت: با توجه به تقاضای روزافزون برای سفر، مصرف کنندگان نیاز به خرید از شرکت ها و سایت های مورد تایید دارند تا مورد سوء استفاده کلاهبرداران قرار نگیرند.

وی از کاربران خواست اطلاعات شخصی و بانکی خود را در اختیار دیگران قرار ندهند.

رئیس پلیس فتا استان البرز از شهروندان خواست در صورت مواجهه با موارد مشکوک و یا نیاز به مشاوره و راهنمایی تخصصی از طریق سایت رسمی پلیس فتا و یا شماره تلفن ۰۹۶۳۸۰ اقدام کنند.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا