هشدار شدید چین به آمریکا در مورد تایوان: شما هزینه زیادی می پردازید

به گزارش تاس، این دیپلمات چینی هشدار داد که ایالات متحده به بازی با کلمات در مورد اصل “چین متحد” ادامه خواهد داد. اما من می خواهم به طرف آمریکایی یادآوری کنم که هیچ قدرتی در جهان، حتی در داخل ایالات متحده، وجود ندارد که نیروهای “استقلال” تایوان را از شکست نجات دهد.

این سخنگو گفت که ایالات متحده تعهدات خود در مورد موضوع تایوان را زیر پا گذاشته و اصل “چین واحد” را از بین برده است. همچنین به طور مخفیانه و آشکار از فعالیت های جدایی طلبانه با هدف “استقلال تایوان” حمایت می کند.

وانگ ونبین گفت: “اگر ایالات متحده اشتباه کند، این نه تنها عواقب جبران ناپذیری برای روابط چین و آمریکا خواهد داشت، بلکه ایالات متحده را مجبور خواهد کرد تا بهای غیر قابل تحملی بپردازد.” چین اعتماد کامل، ظرفیت کامل دارد و آماده است قاطعانه فعالیت های جدایی طلبانه با هدف استقلال تایوان و مداخله خارجی را محدود کند و بدون تردید از حاکمیت و تمامیت ارضی خود دفاع کند.

بایدن روز دوشنبه در یک کنفرانس خبری با فومیو کیشیدا نخست وزیر ژاپن در توکیو گفت که ایالات متحده آماده است تا در صورت حمله نظامی به تایوان، مداخله نظامی کند. این اظهارات با واکنش چین مواجه شد و مقامات کاخ سفید و بعدا خود بایدن مجبور به کناره گیری شدند.

ارتش چین امروز (چهارشنبه) نیز در بیانیه ای اعلام کرد که رزمایشی را در اطراف تایوان برگزار کرده است تا به آمریکا برای مقابله با تایوان به طور جدی هشدار دهد. ارتش چین در بیانیه‌ای اعلام کرد که فرماندهی شرقی ارتش آزادی‌بخش خلق چین اخیرا گشت‌های مشترکی را برای آمادگی رزمی و تمرین‌های نظامی در دریا و حریم هوایی اطراف تایوان آغاز کرده است… این یک هشدار جدی به دلیل اخیر آمریکاست. -اقدام تایوانی

READ  کاخ سفید: اولویت بایدن در موضوع هسته ای ایران دیپلماسی است

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا