هجوم گرد و غبار در نقاط مختلف کشور / بارش پراکنده در این استان ها


صادق ضییان وی در خصوص وضعیت آب و هوای کشور گفت: بر اساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی پیش بینی امروز (3 خرداد) در استان های آذربایجان غربی، آذربایجان شرقی، اردبیل، بخش هایی از گیلان، مازندران و چهارشنبه (4 خرداد) علاوه بر مناطق ذکر شده در بخش‌هایی از گلستان و مناطق کوهستانی البرز، بارش باران، رعد و برق و وزش باد شدید پیش‌بینی می‌شود.

وی افزود: این شرایط در روز پنجشنبه (4 خرداد) با شدت کمتر در اردبیل، سواحل دریای خزر، خراسان شمالی، خراسان رضوی پیش بینی می شود. روز جمعه (15 خرداد) در بخش هایی از ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و سواحل خزر بارش های کوتاه مدت پیش بینی می شود.

به گفته رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت بحران کشور، روز شنبه ۷ خردادماه در مناطق شمال غرب، سواحل خزر، ارتفاعات و دامنه های جنوبی البرز مرکزی و غربی مجدداً خطرناک و رگبار و رعد و برق خواهد بود. و وزش باد شدید موقتی پیش بینی می شود.

وی ادامه داد: امروز در شمال غرب، غرب، جنوب غرب، جنوب، مرکز، دامنه های جنوبی البرز، سواحل غربی دریای خزر و به تدریج در بخش هایی از شمال شرق و غرب زمین با کاهش کیفیت هوا و کاهش دید افقی همراه است. پیش بینی می شود.

به گفته ضیائیان، تنگه هرمز امروز در خلیج فارس و از چهارشنبه تا شنبه در نواحی مرکزی و شرقی خلیج فارس و غرب مواج خواهد بود. دریای خزر نیز طی سه روز آینده طوفانی پیش بینی می شود.

رئیس مرکز ملی پیش بینی و مدیریت مخاطرات هواشناسی وضعیت هوای تهران طی دو روز آینده گفت: آسمان تهران فردا (14 خرداد) صاف تا کمی ابری و پس از چند ساعت وزش باد شدید و گاهی گرد و خاک با حداقل دما خواهد بود. 19 و حداکثر دمای 29 درجه سانتیگراد و در روز پنجشنبه (5 خرداد) صاف تا کمی ابری و در بعد از ظهر وزش باد با کمینه دمای 18 و حداکثر دمای 28 درجه سانتیگراد پیش بینی می شود.

READ  کشف محموله بزرگ کابل و سیم برق مسروقه در استان هرمزگان

ضییان در پایان گفت: امروز و فردا (3 و 4 خرداد) بندرعباس با دمای 42 و 40 درجه سانتیگراد گرمترین و ارومیه با دمای 7 درجه سانتیگراد و سنندج با دمای 7 و 9 درجه سانتیگراد است. گرم ترین و سردترین مراکز استان های کشور هستند.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا