نیاز به ارتباط بیشتر بین صنعت و دانشگاه/راه حل ها باید به نفع محرومان باشد


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین استان سمنان، حجت الاسلام والمسلمین مرتضی مطیعی نماینده ولی فقیه در دیدار با مدیرکل صامت استان و تعدادی از مدیران موسسات صنعتی، معدنی و تجاری استان با اشاره به ضرورت برای ارتباط بیشتر صنعت و دانشگاه گفت: در چرخه تولید، توزیع و مصرف که یک دایره کامل است، با توجه به بحث دانش بنیان باید از ظرفیت دانشگاه ها در حوزه پژوهش و علم و دانش تولید استفاده شود. واحدها و ارتباط بین دانشگاه و صنعت باید بیشتر دیده شود.

وی با اشاره به دغدغه مکرر مقام معظم رهبری و گلایه های مستمر ایشان در سال های پس از انقلاب در خصوص اقتصاد تک بعدی گفت: اگر برنامه ریزی ها منسجم و دقیق و مبتنی بر افق آینده باشد، برنامه ای که 10 سال طول بکشد، نباید باشد. امروز اجرا می شود آینده مضر است.

نماینده ولی فقیه در استان با بیان اینکه همه کارکنان وزارت صلح در جهاد اقتصادی مشغول به کار هستند، گفت: علیرغم همه مشکلات اقتصادی و تحریم ها و چالش های پیش روی صنعت و معدن همواره باید آگاه باشیم که تصمیمات به نفع اقشار محروم و حقوق بگیر جامعه است.

امام جمعه سمنان با اشاره به کمبود آب در استان گفت: در این زمینه برنامه ریزی هایی به وزیر نیرو داده شده و رایزنی هایی در حال انجام است که امیدوارکننده تر از گذشته است و امیدواریم بتوانیم همگرایی بیشتری را بین استان ها ایجاد کنیم. سمنان و مازندران برای نهایی کردن این طرح ها.

حجت الاسلام والمسلمین مطیعی با بیان اینکه دولت نیاز به مالیات دارد و باید در قبال تسهیلاتی که ارائه کرده است، مالیات بگیرد، افزود: هر چند در صنعت و اصناف مالیات بر اساس خوداظهاری و کسانی که حقشان از کانال دولتی می گذرد اخذ می شود. اجباری است اما اخذ مالیات باید عادلانه و به گونه ای باشد که به کسی ظلم نشود.

READ  لزوم برنامه ریزی برای کاهش تصادفات در یزد

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا