نوشته مدیر روابط عمومی اداره کل منابع طبیعی و مدیریت آب استان سمنان به مناسبت هفته ارتباطات و روابط عمومی


به گزارش خبرگزاری آنلاین استان سمنان، ابوالفضل سیاج، رئیس اداره روابط عمومی اداره کل مدیریت منابع طبیعی و آبفای استان سمنان با انتشار یادداشتی به شرح زیر گفت: کلمه روابط عمومی آن چیزی نیست که بخواهیم به آن بپردازیم. کمی عمیق تر نگاه کنید کسانی که این حرفه را برای خود انتخاب کرده اند می دانند; روابط عمومی از جایگاه بسیار مهم و ممتازی برخوردار است و با پتانسیلی که دارد می تواند در جهت تحقق اهداف بلندمدت سازمان گام های موثری بردارد. همواره باید به روز باشند و در این راستا از کادری خلاق، مجرب، تحصیل کرده، به روز و مجرب بهره مند شوند تا با کمترین اشتباهات رفتاری به صورت ماهرانه برخورد کرده و در مسیرهای مناسب ارتباط مناسب برقرار کرده و مناسب را انتخاب کنند. راه حل برای دستیابی به اهداف سازمان.
روابط عمومی مغز متفکر، گوش شنوا، چشم بینا، زبان شفاف، دست اجرایی و قلب تپنده یک سازمان است، جملات زیبایی که در عمل، در سازوکارهای اداری به طور کامل محقق نمی شود.
به همین منظور روابط عمومی اداره کل مدیریت منابع طبیعی و مدیریت آب استان سمنان در تلاش است تا مردم استان سمنان را در یک قاب ببیند، خدمت رسانی و پاسخگو باشد و به کارکنان این اداره کل کمک کند. راه انصاف و کاهش فاصله بین امکانات.
یکی از مهمترین عوامل توسعه روابط عمومی موثر ایمان است، اعتقاد به قدرت روابط عمومی در ایجاد تغییر و واکنش در وهله اول توسط رهبران سازمان و سپس مدیران و کارشناسان روابط عمومی.
گذر از روابط عمومی کهنه و توجیه خداحافظی از روابط عمومی گام مهمی است تا یکی از ارکان اصلی و تاثیرگذار سازمان در چیدمان پازل سازمانی باقی بمانیم.
به بیان ساده تر، اگر حذف روابط عمومی به دلایلی باعث تضعیف میزان تشکیلات و متزلزل شدن مسیر حرکت می شود، می توان گفت که از عدد فاصله گرفته ایم و سعی می کنیم به فضای حرفه ای روابط عمومی برسیم.
از سوی دیگر، با توجه به وضعیت کنونی جامعه در عرصه اقتصادی، سیاسی و فرهنگی، سازمان ها و شرکت ها اعم از خصوصی و دولتی، روزانه با بحران ها و چالش های زیادی مواجه هستند که نقش روابط عمومی آنلاین و … زنگ زدن . ، این امر نشان می دهد.
در مورد ارتباطات داخلی سازمانی و نقش روابط عمومی هم باید صحبت کنم، اگر به سمت شناخت نیازهای نیروی انسانی و رفع مشکلات آنها نرویم. بهره وری پاکت محور و گزارش محور در بلندمدت جایگزین دیدگاه های عمیق و آینده نگر خواهد شد و ما را از اهداف اصلی دستگاه های اجرایی دور خواهد کرد.
در مورد ساختار داخلی روابط عمومی نیز نکات مهمی وجود دارد. هر سازمانی که در روابط عمومی و تلاش برای به حرکت درآوردن یک تیم، آرامش خاطر نداشته باشد. از بین می رود زیرا کار در این زمینه انگیزه و عشق و افراد شاغل می خواهد.
حوزه ای که در آن حکمرانی و رهبری هم به عزم و هم صبر ایوب برای رویارویی با هر الگوی انتقاد، پیشنهاد و اتفاقات غیرمنتظره نیاز دارد، ابروی خود را بالا می برد، مهارت های حل مسئله را دارد و می تواند بهترین تصمیم ها و پاسخ ها را بگیرد. (در زمان مناسب)، مشاور واقعی مدیریت دستگاه های اجرایی باشید.
همچنین توجه به روابط عمومی در شهرها از دیگر محورهای مهم کار روابط عمومی این اداره کل است. به منظور اطلاع کارکنان دستگاه های اجرایی از موفقیت ها و کاستی های احتمالی خدمات استانی، حوزه ای که همواره کمتر در سیمای ناشناخته به آن پرداخته شده است.
به همین منظور روابط عمومی سازمان مدیریت منابع طبیعی و آبخیزداری کشور و ادارات کل استان به دنبال دید و کمک به مردم ایران در چارچوبی یکپارچه، ارائه خدمات و پاسخگویی بین بهره برداران، مجریان پروژه، شرکای طبیعی و پیمانکاران هستند. منابع طبیعی و حوزه آبخیز خدمتگزار این سازمان باشید تا با استعانت از حضرت حک، مسیر عدالت ارتباطی را به حداقل برسانیم و فاصله فرصت ها را کاهش دهیم.
در پایان خداوند متعال را شاکرم که با حمایت همکاران عزیز در حوزه روابط عمومی سازمان منابع طبیعی و مدیریت آب و ادارات کل منابع طبیعی و آبفای استان ها و شهرستان ها سعی در افزایش بار خدمات و تلاش برای توسعه امنیت زیستی و امنیت غذایی و با ایجاد خلاقیت و نوآوری، پاسخگوی ذینفعان محترم باشد.
همچنین از مدیران دلسوز و پرتلاشی که همواره مشوق و تسهیل کننده فعالیت های روابط عمومی بوده و هستند تشکر می کنم.
مدیر روابط عمومی
اداره کل منابع طبیعی و مدیریت آب استان سمنان
ابوالفضل سیادجو

READ  3 مورد ابتلا به وبا در چهارمحال و بختیاری ثبت شد


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا