نماینده ارومیه: سفر رئیس جمهور به آذربایجان غربی اگر فقط افشاگری از پروژه های دولت قبل باشد بی فایده است.


روح اله حضرت پور گفت: در دوره های گذشته و ریاست جمهوری های گذشته شاهد سفر رئیس اول دولت به آذربایجان غربی بوده ایم اما آیا گره از مشکلات استان ما باز شده است؟نمونه بارز آن وضعیت آذربایجان غربی است. از نظر شاخص های توسعه ای که جزو آخرین و نیازمندترین استان های کشور است.

وی گفت: متاسفانه آذربایجان غربی در سال گذشته در بدترین وضعیت قرار داشت. تورم یکی از استان های ضعیف کشور است.

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه مردم آذربایجان غربی در بخش های مختلف اقتصادی، فرهنگی و اجتماعی مطالباتی دارند، خاطرنشان کرد: ادامه عملیات احیای دریاچه ارومیه، لزوم سرمایه گذاری شرکت های بزرگ دولتی در بخش صنعت به ویژه صنایع مادر استان و استفاده اصلی از ظرفیت های کشاورزی این منطقه و توسعه مکانیزاسیون در این بخش از نیازهای مردم آذربایجان غربی است.

حضرت پور با تاکید بر اینکه استان ما دارای ظرفیت های بالقوه ای در بخش معدن است که متاسفانه دولت هیچ سرمایه گذاری در این زمینه نداشته است، یادآور شد: با سرمایه گذاری در بخش معدنی و همچنین فرآوری این محصولات برای جلوگیری از خام فروشی، نرخ بیکاری ممکن است به این میزان برسد. استان محروم و عجیب و غریب را به میزان قابل توجهی کاهش داد.

وی با اشاره به معدن طلای زرهی تکاب گفت: این معدن که یکی از بزرگترین معادن طلای خاورمیانه است، جدای از محرومیت و تخریب منابع طبیعی و زیست محیطی، برای مردم منطقه نیز مفید است؟ زیرساخت های موجود، از جمله جاده ها، توسط معدنچیان ویران شده است؟ آیا با اختصاص درصدی از منابع طلای این معدن به خود منطقه نمی توان برای رفع محرومیت آن اقدام کرد؟

READ  9 پروژه برق رسانی در رضوانشهر به بهره برداری رسید

نماینده مردم ارومیه در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه آقای رئیسی در جریان جزئیات عملیات معدن زرهی تکاب است، گفت: حمایت از کشاورزان با اطمینان از خرید محصولات کشاورزی از خواسته های جدی ماست.

وی تاکید کرد: آقای رئیسی در سفر خود به استان مازندران دستور آزادسازی دریای خزر را صادر کرد که توسط مقامات کشوری اشغال شده بود که با تعیین ضرب الاجل محقق شد. لذا انتظار داریم با دستوراتی از این دست در جهت گره گشایی از مشکلات آذربایجان غربی وارد عمل شوند.

حضرت پور خاطرنشان کرد: اگر سفر آقای رئیسی به آذربایجان غربی صرفاً استفاده از پروژه های اجرا شده در دولت قبل باشد، سفری بیهوده و بی نتیجه خواهد بود. انتظار ما این است که سفر پیش رو با مصوباتی همراه باشد که گامی اساسی در راستای محرومیت زدایی و کاهش آلام مردم این دیار باشد.

46


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا