نقش موثر سازمان های غیردولتی در پیشگیری از وقوع جرم


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین از قزوین؛ علی فولیان معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان قزوین در نشستی با اعضای انجمن بهداشت و درمان و بهزیستی استان قزوین و موسسه مهر کشبخت گفت: یکی از اصول حاکم بر پیشگیری، همه – مشارکت دایره ای ارگان های ملی و دولتی، دولتی، دولتی، سازمان های مردم نهاد و سازمان های مردمی. جوانان، نخبگان و فعالان اجتماعی.

وی در ادامه بر نقش موثر سازمان های مردم نهاد در تصمیم گیری ها و بهبود رویه ها و کار نهادها تاکید کرد و گفت: سمن ها به عنوان نماد و واسطه مشارکت مردم در عرصه های مختلف، نقش موثری در پیشگیری از وقوع جرم دارد. با جلب مشارکت مناسب مردم، بسیج منابع و تامین مالی جمعی، ارزیابی و نظارت بر فعالیت ها.

این مقام قضایی استان ادامه داد: از جمله برنامه های قوه قضائیه در دوره تحول و تعالی سند تحول قضایی، ارتباط مناسب با سازمان های مردم نهاد و حمایت از مشارکت فعال و تعامل مناسب این دستگاه ها برای حل معضلات اجتماعی و مدیریت بهتر است. امور جامعه برای دستیابی به اهداف و این امر بهبود برنامه های دستگاه قضایی است.

فولیان تصریح کرد: در این رویکرد، دستگاه قضایی با توجه به ماهیت نظام مند، هدفمند، تخصصی و اثربخش فعالیت سازمان های مردم نهاد همواره در تلاش است تا از ظرفیت بالقوه و بالفعل این سازمان ها به ویژه در حوزه جرم و جنایت استفاده کند. کاهش و پیشگیری از وقوع جرم که به نحو مؤثری از آن بهره می‌برند، موجب تقویت احساس مسئولیت در افراد جامعه، بهبود محیط اجتماعی و در نهایت ارتقای نظم، امنیت و رضایت عمومی می‌شود.

READ  تبصره 10 کلینیک های غیر مجاز زیبایی در شهر اهواز

این ضابط قضایی در ادامه جلسه با تاکید بر اهمیت و ضرورت ایجاد محتوای پیشگیرانه مناسب، مفید و مؤثر، افزود: به منظور ارتقاء سطح آگاهی عمومی آحاد جامعه، لازم است این موضوع در اولویت کار قرار گیرد. سازمان های مردم نهاد در سال جاری

وی خاطرنشان کرد: این معاونت مسئول کلیه ایده ها و اقداماتی (مقالات، یادداشت های علمی، کتاب، گزارش، یادداشت های مکتوب، مصاحبه، فیلمنامه، نمایشنامه، عکس، فیلم، گرافیک کارتونی، فیلم، کاریکاتور، اینفوگرافیک) است که می تواند به سیستم قضایی در کنترل و کاهش آسیب های اجتماعی کمک و حمایت می کند.

معاون اجتماعی و پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان در پایان این نشست ضمن تجلیل از برخی فعالان عرصه تشکل های مردم نهاد، گفت: انتظار می رود با تقسیم کار دقیق و مناسب، تلاش شود تا با همکاری سازمان های مردم نهاد، تلاش شود. همکاری لازم در زمینه کاهش و پیشگیری از وقوع جرم و جنایت.» و از ظرفیت سازمان های مردم نهاد برای دستیابی به اهداف پیشگیرانه بهره مند خواهد شد.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا