نفتکش های روسی از رادار ناپدید شده اند


ویندوارد گفت که در هفته منتهی به 25 مارس حداقل 33 توقف نفتکش های روسی را مشاهده کرده است که دو برابر میانگین هفتگی 14 بار در سال گذشته است. فعالیت های آرام عمدتاً در منطقه اقتصادی انحصاری روسیه انجام می شد.

قوانین بین‌المللی دریایی، کشتی‌های تجاری را ملزم می‌کند که سیستم شناسایی خودکار یا AIS خود را در هنگام حضور در دریا وارد کنند. وزارت خزانه داری آمریکا در ماه می سال گذشته هشدار داد که غیرفعال کردن یا جعل AIS کشتی یکی از راه های جلوگیری از تحریم ها و حمل و نقل غیرقانونی است.

از زمان حمله نظامی روسیه به اوکراین در 24 فوریه، ایالات متحده، بریتانیا و متحدانش تحریم ها را علیه کرملین تشدید کرده اند. در 8 مارس، جو بایدن، رئیس جمهور ایالات متحده، فرمانی مبنی بر ممنوعیت واردات نفت و گاز روسیه صادر کرد و در همان روز بریتانیا اعلام کرد که واردات نفت روسیه را تا پایان سال 2022 متوقف خواهد کرد. هر دو کشور و همچنین کانادا، ممنوعیت واردات نفت روسیه را صادر کردند. کشتی های روسی وارد بنادر خود شوند.

به گزارش بلومبرگ، ایان رالبی، مدیر اجرایی قانون دریایی و مشاوره امنیت IR Consilium، گفت: «او برای ماندن بر روی زمین تحت فشار است.

223225


منبع

READ  اطلاعیه مهم بانک مرکزی درباره فروش ارز اربعین
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا