نظر سازمان بهداشت جهانی در مورد واکسن های نسل دوم علیه تاج


دکتر کاترین اوبراین، مدیر واکسن کووید-19 گفت: «در طول دو سال گذشته، جهان شاهد توسعه سریع واکسن‌های کووید-19 بوده است، با مجموعه کاملی از واکسن‌ها در حال مطالعه و توسعه برای مبارزه با میکروب‌ها و ویروس‌های غیر از ویروس کرونا». از واکسن ها و مصونیت سازمان بهداشت جهانی استفاده خواهد شد.

واکسن‌های در حال تولید به دو دسته تقسیم می‌شوند: اول، واکسن‌هایی علیه ویروس‌ها و میکروب‌هایی که در حال حاضر واکسینه می‌شوند، مانند واکسن علیه ویروس سنسیشیال تنفسی که یکی از شایع‌ترین علل بیماری‌های جدی ریوی در کودکان خردسال و نوزادان است. همه کشورهای جهان هر ساله به صورت موجی ظاهر می شوند.

واکسن تاج نسل دوم

وی ادامه داد: دسته دوم واکسن های موجود است که دانشمندان در حال تلاش برای بهبود آن هستند، این دسته که بسیار جدی گرفته می شود علاوه بر آنفولانزا شامل نسل دوم واکسن های سل می شود. البته واکسن‌های نسل دوم کووید-۱۹ نیز در حال ساخت هستند.

واکسن ها در قفسه ها

دکتر اوبراین می گوید اغلب گفته می شود که واکسن ها جان انسان ها را نجات نمی دهند، اما جان انسان ها را نجات می دهند. بنابراین، اگر واکسن در قفسه باشد و قبلاً منتشر نشده باشد، چندان مفید نیست. دکتر اوبرایان دلایل عدم دریافت واکسن را علیرغم در دسترس بودن آن، به دلیل کمبودهای دسترسی آسان به خدمات از جمله در دسترس بودن مراکز مجاور و انجام مراحل سریع دانست که این امر کار را برای مردم آسان‌تر می‌کرد.

این مقام سازمان جهانی بهداشت تاکید کرد که هنوز تعداد کمی از مردم در جهان هستند که به دلیل برخی اطلاعات نادرست که بر تصمیمات آنها تأثیر گذاشته است به مخالفت با واکسن ادامه می دهند. همچنین گروه هایی وجود دارند که برای واکسینه شدن مردد هستند و ممکن است در مورد ایمنی دوزهای واکسن و نحوه عملکرد آنها سؤالاتی داشته باشند.

READ  ارتباط بین خروپف و سرطان

وی گفت: واکسن ها سیستم ایمنی طبیعی بدن انسان را تحریک می کنند تا از خود در برابر میکروب هایی که در برابر آنها واکسینه شده است محافظت کند، به طوری که وقتی در زندگی واقعی در آینده در معرض این میکروب قرار می گیرد، بدن از قبل یک سیستم دفاعی برای محافظت از آن دارد. خلق و خوی اوبراین مخالف است.

بیشتر بخوانید:

سیستم ایمنی با واکسن تاج چقدر دوام می آورد؟

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا