نظر بیل گیتس درباره رمزارزها/ بنیانگذار مایکروسافت وارد بازار می‎‌شود؟


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به گفته بنیانگذار مایکروسافت، به نقل از بیزینس اینسایدر، ارزهای دیجیتال ویژگی یک محصول با کیفیت را ندارند. به همین دلیل چیزی به جامعه اضافه نمی کنند.

بیل گیتس پنجشنبه گذشته در Reddit ظاهر شد تا به سوالات مختلف کاربران پاسخ دهد. کاربری در مورد بیت کوین و به طور کلی بازار ارزهای دیجیتال از گیتس پرسید.

گیتس در پاسخ نوشت که هیچ رازی ندارد و علاقه مند به سرمایه گذاری در زمینه هایی است که نتایج ارزشمندی دارند. به گفته بیل گیتس، ارزش شرکت‌ها با کیفیت محصولاتی که تولید می‌کنند تعیین می‌شود، اما در مورد ارزهای دیجیتال اینطور نیست.

اظهارات جدید بیل گیتس در حالی است که ارزش ارزهای دیجیتال در هفته های اخیر به شدت کاهش یافته است. قیمت بیت کوین در هفته های اخیر به 26000 دلار کاهش یافته است که پایین ترین قیمت برای این ارز دیجیتال از اواخر سال 2020 است.

کارشناسان مالی می گویند که ارزش این ارزهای رمزپایه محبوب می تواند بیشتر کاهش یابد.

این اولین بار نیست که بیل گیتس دیدگاه منفی خود را نسبت به ارزهای دیجیتال ابراز می کند. گیتس قبلا به هواداران رمزارز گفته بود که اگر پول کمتری نسبت به ایلان ماسک دارند، بهتر است حواسشان را حفظ کنند.

بیل گیتس یکی از فعالان برجسته در زمینه مبارزه با تغییرات اقلیمی است و در این راستا بارها در مورد تأثیر ارزهای دیجیتال بر تغییرات آب و هوایی هشدار داده است. مطالعات نشان می دهد که بخش مهمی از مصرف انرژی در جهان مربوط به ارزهای دیجیتال است.

READ  آخرین وضعیت بازار پوشاک شب عید/ قیمت‌ها چقدر تغییر کرد؟

وارن بافت، یکی دیگر از نابغه های فناوری مانند بیل گیتس، دیگر علاقه ای به ارزهای رمزپایه، به ویژه بیت کوین ندارد. بافت اخیراً در جلسه ای با سرمایه گذاران برکشایر هاتاوی گفت که تمام بیت کوین های دنیا را تنها با 25 دلار نمی خرد.

223223


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا