نخست وزیر ژاپن: روسیه احتمالا از سلاح های هسته ای جدی استفاده خواهد کرد

به گزارش روز شنبه رویترز، کیشیدا در جریان بازدید از موزه یادبود صلح هیروشیما به رام امانوئل سفیر ایالات متحده در ژاپن گفت: با واقعی شدن توانایی روسیه برای استفاده از سلاح های هسته ای. من معتقدم که سفر سفیر آمریکا به هیروشیما و تجربه عینی او از واقعیت حمله هسته ای پیامی قوی برای جامعه بین المللی است.

کیشیدا تاکید کرد: این دیدار از اهمیت ویژه ای برخوردار بود.

وی افزود: درگیری روسیه و اوکراین نشان داده است که حذف سلاح های هسته ای از جهان دشوار است.

بر اساس این گزارش، روسیه بارها حمله اتمی به اوکراین را رد کرده است و دیمیتری پسکوف، سخنگوی کرملین (3 آوریل) به CNN گفت: “ما مفهومی برای امنیت داخلی داریم و عمومی است، می توانید از هر دلیلی استفاده کنید.” سلاح های هسته ای

پسکوف افزود: “اگر تهدیدی وجودی برای کشور ما وجود داشته باشد، می توان از آن (حمله هسته ای) بر اساس مفهوم ما استفاده کرد.”

در 21 فوریه، ولادیمیر پوتین، رئیس جمهور روسیه، استقلال جمهوری های خلق دونتسک و لوهانسک در منطقه دونباس را به رسمیت شناخت و از بی توجهی غرب به نگرانی های امنیتی مسکو انتقاد کرد.

سه روز بعد، روز پنجشنبه (26 مارس)، پوتین به اصطلاح «عملیات ویژه» را علیه اوکراین آغاز کرد و روابط پرتنش مسکو و کیف را به یک رویارویی نظامی تبدیل کرد. درگیری ها در اوکراین و واکنش ها به اقدامات روسیه همچنان ادامه دارد.

4949


منبع

READ  ادامه دفع در کارخانه فولاد آزوفستال
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا