نتایج مطالعه: این داروی شناخته شده به ناجی بیماران عروق کرونر تبدیل شده است


آسپرین را می توان برای کاهش درد و تورم، جلوگیری از لخته شدن خون و درمان بیماری های عروق کرونر قلب مانند حمله قلبی و سکته استفاده کرد.

نتایج یک مطالعه جدید منتشر شده در 24 مارس در مجله JAMA Network Open نشان می دهد که آسپرین ممکن است به کاهش خطر مرگ در بیماران بستری در بیمارستان که به شدت تحت تاثیر کووید هستند کمک کند.

در مطالعه ای که روی بیش از 112000 بیمار در 64 مرکز بهداشتی در ایالات متحده انجام شد، محققان دانشگاه جورج واشنگتن دریافتند افرادی که در 24 ساعت اول بستری شدن در بیمارستان برای کووید-19 آسپرین مصرف کرده اند، 1.6 درصد کمتر احتمال دارد که آسپرین مصرف کنند. آنها در خطر مرگ نیستند.

دکتر جاناتان چاو، محقق ارشد و دانشیار دانشکده پزشکی جورج واشنگتن گفت: این یافته ها نتیجه یک مطالعه 15 ماهه و سومین مطالعه در مورد استفاده از آسپرین در درمان بیماران بستری شده در بیمارستان مبتلا به کووید-19 است.

چندین روش درمانی برای بیماران بستری در بیمارستان که از موارد شدیدتر کووید-19 رنج می برند توسط سازمان غذا و داروی آمریکا (FDA) تایید شده است.

بر اساس گزارش وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده (HHS)، داروی ضد ویروسی Ramsweeder که با نام وکلوری نیز شناخته می شود، اولین داروی مورد تایید FDA برای بیماران 12 ساله و بالاتر است.

Actemra، یک آنتی بادی مونوکلونال که برای درمان انواع بیماری های التهابی استفاده می شود، نیز تایید شده است و تصور می شود در درمان کولیت موثر باشد.

بازیابی پلاسمای خون نیز یکی از درمان‌هایی است که آنتی‌بادی‌هایی را برای مبارزه با کووید و کاهش التهاب فراهم می‌کند.

READ  شیوع سرطان در زنان در ایران/ طی دو دهه آینده میزان ابتلا به سرطان در کشور افزایش خواهد یافت.

باری سیتین و کورتیکواستروئیدها نیز برای کاهش التهاب شناخته شده اند.

لازم به ذکر است که تحقیقات برای آزمایش واکسن ها و داروهای ضد کووید ادامه دارد.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا