نباز و رکورد بزن، نباز و بمان!

ایمان گودرزی; دیدارهای هفته بیست و نهم امروز (سه شنبه) از ساعت 20 به صورت همزمان برگزار می شود. پس از مشخص شدن قهرمان لیگ، تمام توجهات معطوف به بازی تیم ها از پایین ترین پست ها می شود. در این هفته معادلات انتهای جدول تا حد زیادی حل می شود و تکلیف تیم های سقوط کننده مشخص می شود.

بیایید به این مسابقات نگاه کنیم.

پرسپولیس – شهر خودرو; در جستجوی کرامت

قرمزها که با 54 امتیاز (بدون بازی با تراکتورسازی) در رده سوم جدول قرار دارند، در تلاش هستند تا نایب قهرمانی را به دست آورند و لیگ را در بهترین شرایط خود به پایان برسانند. از سوی دیگر مشهدی ها که با 16 امتیاز در قعر جدول قرار دارند، به خوبی می دانند که از دست دادن امتیاز در این دیدار برابر با سقوط مستقیم آنها به لیگ آزادگان است و هیچ معجزه دیگری نمی تواند آنها را در لیگ برتر نگه دارد. شهر خودرو برای حفظ شانس یک درصدی خود محکوم به برد در دو بازی باقی مانده خود است و باید منتظر از دست دادن امتیاز نفت مسجدسلیمان باشد.

بازی نکن و ضبط کن، بازی نکن و بمان!

نفت مسجد سلیمان – صنعت نفت آبادان; نوار شکست را قطع کنید

شاگردان منصوریان در خطر نیستند و همه قدردان امتیازهای آبادانی در نیم فصل هستند. شاید اگر امتیازاتی که در نیم فصل به دست آوردند نبود، برای بقا در لیگ دست و پنجه نرم می کردند. نفت آبادان در 5 بازی اخیر خود 4 بازی را باخته و یک بازی را با تساوی به پایان رسانده است. از طرفی مکد سلیمانی که در آستانه ماندن و سقوط در لیگ قرار دارد باید از دو بازی باقی مانده خود حداکثر امتیاز را جمع کند و برای ماندن بیشترین گل را بزند.

ذوب آهن – نساجی مازندران; فصل را زودتر تمام کنید

READ  رویارویی با آمریکا در سالروز حماسه ملبورن

یکی از بازی های کم اهمیت این هفته لیگ تقابل نساجی مازندران است. هر دو تیم در لیگ بعدی حضور خواهند داشت و فقط به پایان مسابقات فکر می کنند. نساجی که در هفته های اخیر و پس از قهرمانی در جام حذفی حواشی زیادی در کادر فنی خود داشته و همچنان سرمربی لیگ است، در دیدار قبل پس از اطمینان از تمرکز بر آینده، موفق شد هواداران پرحاشیه را با نتیجه 2-1 شکست دهد. تیم فصل آینده اصفهانی ها نیز دیدار هفته گذشته خود را با برتری یک بر صفر فجر سپاسی به پایان رساندند تا دو هفته اخیر را به سلامت پشت سر بگذارند.

فولاد خوزستان – سپاهان; جنگ فولاد

هر دو تیم در دیدارهای هفته گذشته پیروز شدند. فولادی ها به هیچ وجه سهمیه فصل آینده را دریافت نخواهند کرد و شاید بازی مهمی برای نکونام به نظر نرسد، اما خوزستانی ها همیشه نشان داده اند در هر شرایطی به دنبال بهترین بازی خود خواهند بود. از طرفی این بازی برای دانش آموزان محرم بسیار حساس است. سپاهانی ها که سال دوم خود را می گذرانند و سهمیه مستقیم آسیا را به دست می آورند، دوست ندارند در صورت انصراف و پس گرفتن سهمیه کارشان انجام شود و با تمام وجود برای کسب حداکثر امتیاز از این بازی بیایند و منتظر بمانند. نتیجه بازی پرسپولیس و نیمه آنها مقابل تراکتور بشین.

تراکتور – فجر سپاسی; مرگ و زندگی یک آسیایی در تبریز

فجگرها که پس از سال ها با هزاران امید و آرزو به لیگ برتر بازگشتند، عملکرد خوبی نداشتند و با 17 امتیاز در رده پانزدهم لیگ قرار دارند. شاگردان آسیایی برای خداحافظی زودهنگام باید از تراکتورسازی تبریز بهره ببرند و به نفت مسجد سلیمان نزدیک شوند. از طرف تراکتورسازی تبریز که هفته گذشته یک دیدار کم اهمیت و نیمه تمام مقابل پرسپولیس داشت، جایگاه مطمئنی در جدول دارد و به هر حال فصل آینده در لیگ برتر حضور خواهد داشت.

READ  پذیره‌نویسی سرخابی‌ها به پایان رسید

مس رفسنجان – استقلال; رکورد را ذخیره کنید

شاید بازی رفسنجان برای شاگردان ربیعی در جدول رده بندی چندان مهم نباشد، اما وقتی بدون فرهاد مجیدی به مصاف استقلال می روید، شاید بخواهید خود را برای چالش شکست دادن استقلال محک بزنید. رفسنجانی در این فصل با بهترین شرایط چهارم خواهد شد اما تیم قهرمان همچنان به دنبال رکوردشکنی است. استقلالی ها که 28 هفته است شکست نخورده اند و با این رکورد بسیار خاص می خواهند قهرمانی را جشن بگیرند، به هیچ وجه حریف خود را دست کم نمی گیرند و به عنوان فینال به میدان خواهند رفت.

بازی نکن و ضبط کن، بازی نکن و بمان!

آلومینیوم اراک – پیکان; بی طرف ترین بازی هفته

آلومینیوم و ارو که به ترتیب با 35 و 34 امتیاز در رده های هشتم و نهم جدول رده بندی قرار دارند، یکی از بی طرف ترین دیدارهای هفته را برگزار خواهند کرد. هر دو تیم عملکرد قابل قبولی در لیگ دارند و مطمئنا هر نتیجه ای تیم را ناراضی نخواهد گذاشت.

طرفداران – گل گهر; ارادت دانش آموز به معلم

شاید بازی هواداران و گل گهر در تعیین جایگاه تیم ها حساسیت چندانی نداشته باشد اما تقابل جالبی بین عنایتی و کالانوی رقم خواهد خورد. عنایتی که سال ها شاگرد امیرگله نوح بوده است، بازی رفت را یک بر صفر به میزبان واگذار کرد و در این دیدار تیمش را برای نمایش و شکست گوهری به میدان خواهد فرستاد. شاگردان کالانوی در پایان لیگ چهارم بهترین خواهند بود و شاگردان عنایتی ضامن ماندن در لیگ هستند.

بیشتر بخوانید:

254 251


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا