میش ها در خطر انقراض هستند / عکس

به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین به نقل از سازمان حفاظت محیط زیست، رضا فرجی گفت: میش مرغ یکی از گونه های در معرض خطر انقراض کشور محسوب می شود که در حال حاضر تنها نقطه پراکنش نزدیک شهر بوکان و پناهگاه است. حیات وحش و حمام

وی افزود: بر اساس مطالعات میدانی جمعیت این مهم در سال جاری حدود 30 گونه مشاهده شده که تهدیدی نگران کننده برای جمعیت است.

وی با بیان اینکه دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست در رابطه با وظایف ذاتی خود تمام تلاش خود را برای حفاظت از جمعیت این گونه انجام می دهد، افزود: در حال حاضر اقدام فوری برای شناسایی تهدیدات و تلاش برای حفاظت از جمعیت این گونه است. تدابیری برای جلوگیری از تشدید این مشکلات اتخاذ شده و اعتبارات لازم برای خرید محصولات کشاورزی به اداره کل حفاظت محیط زیست استان آذربایجان غربی برای جلوگیری از تخریب بیشتر لانه ها و مرگ احتمالی جوجه ها ابلاغ شده است. .

میش ها در خطر انقراض هستند / عکس

فرج گفت: برای شناسایی اولویت های جوجه کشی ها و حفاظت از آنها، قراردادی با یک شرکت دانش بنیان منعقد می شود که طی آن با استفاده از دوربین های حرارتی نصب شده بر روی پهپاد، مکان های لانه سازی شناسایی می شود.

رئیس دفتر حفاظت و مدیریت حیات وحش سازمان حفاظت محیط زیست خدمات حفاظت از این پرنده را ارزشمند دانست.

بیشتر بخوانید:

یک گونه در حال انقراض در بوکان مشاهده می شود

4747


منبع

READ  باران با آلودگی هوای تهران همخوانی نداشت. این افراد باید مراقب باشند
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا