میزان بالای ناباروری در کشور/ آیا بیمه درمان ناباروری را پوشش می دهد؟


صابر جباری با بیان اینکه در حال حاضر هزینه های درمان ناباروری تحت پوشش بیمه است و بیمه سلامت به طور کامل این پوشش را ارائه می کند، گفت: تسهیل در خدمات زایمان یکی از مهمترین اقدامات وزارت بهداشت در حوزه حمایت از خانواده و جوانان است.

وی با بیان اینکه زایمان طبیعی نیز رایگان است، افزود: پیشگیری و درمان ناباروری یکی از موضوعات مورد توجه وزارت بهداشت است. هزینه درمان ناباروری در حال حاضر تحت پوشش بیمه است و بیمه سلامت به طور کامل آن را پوشش می دهد. تامین اجتماعی نیز به زودی هزینه های درمان ناباروری را تامین می کند.

جباری با اشاره به اینکه بیش از 3200 زوج نابارور در کشور وجود دارد، گفت: متاسفانه آمار ناباروری در کشور بالاست. برای پیشگیری از ناباروری باید موضوعات آموزشی مختلف را به دختران نوجوان آموزش دهیم و همچنین ضروری است که انواع بیماری های مرتبط با ناباروری در سنین پایین تر تشخیص داده شوند. وزارت بهداشت در حال طراحی مراکز درمانی ناباروری درجه دو برای کل کشور است. البته می توان علاوه بر طب نوین از روش های طب ایرانی نیز در درمان ناباروری استفاده کرد.

جباری با بیان اینکه اکثر مبتلایان به ناباروری نیازی به اقدامات پرهزینه برای درمان این مشکل ندارند، گفت: مراکز خصوصی درمان ناباروری کشور با شرکت های بیمه قرارداد ندارند. در این راستا وزارت بهداشت در نظر دارد قراردادی بین مراکز خصوصی درمان ناباروری و شرکت های بیمه فراهم کند. لازم به ذکر است که کاهش هزینه خدمات درمان ناباروری گام بسیار بزرگی در رفع این مشکل است.

READ  شعار «صفر کردن کویت» در شانگهای چه کرد؟

وی که در یک برنامه رادیویی صحبت می کرد، خاطرنشان کرد: تاکنون خدمات پزشکی ایران برای درمان ناباروری در اختیار مردم قرار نگرفته است. وی گفت: اکنون در دنیا ثابت شده است که طب ایرانی می تواند درصد موفقیت درمان ناباروری را افزایش دهد. دادن.

233233


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا