مکرون خواستار تحریم نفت و زغال سنگ روسیه شد

به گزارش فرانس 24، امانوئل ماکرون رئیس جمهور فرانسه از ممنوعیت واردات نفت از روسیه و دور جدید تحریم ها علیه مسکو در پی گزارش رسانه های غربی مبنی بر کشف گورهای دسته جمعی در شهر بوچا در نزدیکی پایتخت اوکراین حمایت کرد.

مکرون روز دوشنبه در گفتگو با رادیو فرانس اینتر گفت که واکنش کشورش به حوادث بوچا آغاز دور جدیدی از تحریم ها و اقدام علیه جنایات جنگی است.

دولت مکرون که با چالش انتخاب مجدد در انتخابات سراسری این هفته فرانسه مواجه است، گفت تحریم های نفتی علیه روسیه می تواند بازدارنده ای برای مسکو باشد. مکرون تحریم ها را برای پوتین دردناک توصیف کرد.

به گفته ماکرون، فرانسه در روزهای آینده اقدامات مشابهی را با شرکای خود در اتحادیه اروپا به ویژه با آلمان هماهنگ خواهد کرد.

وی افزود: اتحادیه اروپا می تواند تحریم های بیشتری را علیه شهروندان روسیه اعمال کند.

در روزهای اخیر اتحادیه اروپا به فکر ممنوعیت واردات نفت خام و گاز روسیه بوده که البته آلمان با آن مخالفت کرده است. بر اساس گزارش کمیسیون اروپا، حدود 25 درصد از صادرات نفت روسیه و 45 درصد از صادرات زغال سنگ به کشورهای اتحادیه اروپا می رود.

پس از تسلط ارتش روسیه بر شهر بوچا در 31 مارس، عکس هایی از اجساد در خیابان های این شهر توسط رسانه های غربی منتشر شد. بسیاری از کشورهای اروپایی این تصاویر را جنایات جنگی خوانده و تحریم های شدیدی را علیه مسکو اعمال کرده اند.

23311


منبع

READ  افزایش تلفات غیرنظامیان در اوکراین
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا