موسیقی فیلم «تک تیرانداز» به بازار آمد


آلبوم موسیقی متن فیلم «تک تیرانداز» به کارگردانی علی غفاری و آهنگسازی احسان بیرخدار در قالب 16 قطعه موسیقی در اختیار شنوندگان قرار گرفت. این اثر در سال 1399 ساخته شد اما در سال 1401 به صورت آلبوم منتشر شد.

«تک تیرانداز»، «سفر»، «بازگشت»، «بی شک»، «آماده رفتن»، «خاطرات»، «شیطان»، «بهشت»، «پیروزی»، «معراج»، «برادری»، «دوئل»، «دلتنگی»، «ناجی»، «آغاز» و «قهرمان» آهنگ هایی هستند که برای موسیقی متن فیلم «تک تیرانداز» برای آلبوم انتخاب شدند.

فیلم «تک تیرانداز» یکی از آثار سال های اخیر در حوزه دفاع مقدس است. این فیلم اثری قهرمانانه است که گزیده ای کوتاه از حضور حماسی شهید عبدالرسول زرین بهترین تک تیرانداز دوران دفاع مقدس را در قالب یک داستان اکشن روایت می کند.

فیلم «تک تیرانداز» برای اولین بار در سی امین جشنواره فجر به نمایش درآمد و سیمرغ بلورین بهترین فیلم از نگاه ملی و بهترین جلوه های ویژه میدانی را دریافت کرد.

کامبیز دیرباز، امیررضا دلاوری، علیرضا کمالی، عبدالرضا نصاری، حسین پوریده، اسماعیل خلج و حسین شریفی بازیگران این فیلم هستند.

در توضیح آلبوم موسیقی فیلم «تک تیرانداز» آمده است: آلبوم موسیقی فیلم «تک تیرانداز» کاری از احسان بیرقدار است که شامل 16 قطعه موسیقی متن است. این فیلم که در ژانر حراست مقدس است باید قهرمان و شخصیت را نشان می داد و اتفاقاتی مانند شکست ها و پیروزی ها را به تصویر می کشید و به همین دلیل موسیقی فیلم سعی در پرورش قهرمانی داشت که به صورت حرفه ای و همراه با زه انجام می شد. ارکستر حماسه و شکوه آفرید».

READ  راننده‌ای که سه، چهار سال بود به دنبال علیرضا خمسه می‌گشت/ عکس

احسان بیرکدار که پیش از این تقریباً در همین ژانر به عنوان دستیار آهنگساز در فیلم هایی چون به وقت شام و بادیگارد فعالیت می کرد، درباره این اثر گفت: ما این کار را انجام ندادیم. در واقع ساختار سینمای دفاع مقدس به طور کلی یک سیستم متفاوت است و به شکل ایدئولوژیک ادامه پیدا می کند، اما موسیقی تک تیرانداز این ایدئولوژی را در هم شکست و ساختاری متفاوت قهرمانانه و بسیار نزدیک به استانداردهای جهانی به خود گرفت».

از نوازندگان این اثر می توان به علی جعفری پویان، میثم مروستی، سهیل فقی نصیری، حسن فرهانی، امین غفاری و احسان بیرکدار اشاره کرد.

259259


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا