مهمان قطری نمایشگاه کتاب تهران: تعداد بالای ناشران ایرانی، اعجاب‌برانگیز است


به گزارش خبرآنلاین، ریاض احمد محمد صالح، مدیر اتحادیه ناشران و ناشران قطر که کشورش میهمان سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران است، از حضور در این رویداد بزرگ فرهنگی گفت.

وی تصریح کرد: حضور ما در این نمایشگاه به دلیل وقفه دو ساله به دلیل شیوع ویروس کرونا مهم است و همچنین فرصتی برای حضور ناشران در قطر است. حدود 15 ناشر و توزیع کننده کتاب در قطر داریم و با 5 نشریه در نمایشگاه کتاب تهران حضور داشتیم.»

احمد محمد صالح افزود: برای ترجمه کتاب و تبادل علمی و فرهنگی به دنبال همکاری ناشران ایرانی و قطری هستیم. هدف اصلی ما در این دوره از نمایشگاه کتاب تهران ایجاد همین ارتباط برای ارائه کتاب و شناخت کتاب ایرانی است.»

این فعال نشر قطری ادامه داد: در طول نمایشگاه از ناشران ایرانی بازدید خواهیم کرد و البته انتشارات قطری را برای آشنایی ارائه خواهیم کرد. ما قطعاً کتاب‌هایی را پیدا می‌کنیم که هویت فرهنگ قطر را در بین انتشارات ترجمه ایرانی ترجمه کنند و ناشران ایرانی نیز کتاب‌هایی را از انتشارات قطری که مرتبط با فرهنگ ایران هستند، شناسایی خواهند کرد.»

مدیرعامل اتحادیه ناشران و توزیع کنندگان قطر درباره حضور ناشران و کارکنان در نمایشگاه کتاب تهران گفت: تعداد زیاد ناشران ایرانی باور نکردنی است و از استقبال بالای ناشران بسیار شگفت زده شدیم.

او درباره فرهنگ و مردم ایران گفت: مردم ایران مردمی باشکوه هستند. در عین اینکه همسایه و برادر هستیم، پیوندهای فرهنگی مشترکی هم داریم و فرهنگ آنها نه تنها با ما بیگانه است، بلکه شبیه ماست. تعامل، ارتباطات و فرهنگ ملت ایران بسیار غنی است و ما بین ملت ایران و کشور احساس امنیت می کنیم.»

READ  تهدیدی برای برخی فیلم‌های اکران نوروز

سرانجام احمد محمد صالح گفت: «زمانی که ما لباس عربی می پوشیدیم. از زمانی که در هتل بودیم تا زمان ورود به نمایشگاه، مردم عادی مدام از ما استقبال می کردند و این نشان از مهمان نوازی ایرانیان است و مهمان نوازی نشان از فرهنگ تعامل مثبت هر ملتی است.

سی و سومین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران از 31 اردیبهشت ماه آغاز شده و تا 30 این ماه در دو بخش حضوری در مصلای امام خمینی (ره) و به صورت مجازی در سایت ketab.ir ادامه دارد.

5757


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا