مهار دو آتش سوزی در مزارع گندم در دشت جایدر پلدختر


به گزارش خبرآنلاین لرستان، محمدحسن بخشی وند در تشریح جزییات این حادثه گفت: بلافاصله اکیپ سنگین تجهیزات اطفای حریق توسط سازمان آتش نشانی به محل حادثه اعزام و تیم تعمیر و نگهداری در ایستگاه آتش نشانی حاضر شدند.

وی افزود: خوشبختانه با حضور گسترده و هوشیاری کشاورزان، آتش خاموش شد و با ورود آتش نشانان منطقه حریق ایمن شد.

رئیس سازمان آتش نشانی و ایمنی شهرداری پلدختر گفت: باز هم در ساعت 19:20 همان روز پس از تماس تلفنی با سامانه 125 آتش نشانی مبنی بر آتش سوزی یک دستگاه کمباین گندم واقع در ضلع غربی گلزار شهدای پلدختر، سنگین. بلافاصله اکیپ با تجهیزات اطفای حریق توسط آتش نشانی به محل اعزام شدند و تیم تعمیر و نگهداری در ایستگاه آتش نشانی حاضر شدند.

وی ادامه داد: خوشبختانه با درایت حاضران در منطقه کمباین از مزارع برداشت نشده خارج شد و با کمک کشاورزان از گسترش آتش تا رسیدن آتش نشانان جلوگیری شد. آتش به طور کامل توسط آتش نشانان مهار شد. ”

رئیس سازمان آتش نشانی شهرداری پلدختر با اشاره به نکات ایمنی برای کشاورزان تصریح کرد: وجود کپسول آتش نشانی دستی در کمباین ها ضروری است و وجود این وسیله کاربردی گاهی مانع از تخریب دسترسی کشاورزان می شود.
در صورت مشاهده نقص فنی و احتمال شعله در کمباین بلافاصله آن را به محلی دور از مزارع انتقال داده و با سامانه 125 تماس بگیرید.

بخشی وند یادآور شد: تا برداشت کامل محصولات کشاورزی شهرستان، آتش نشانی و ایمنی در آمادگی کامل رزمی است.

علل حوادث فوق توسط کارشناسان در دست بررسی است.

READ  اطلاعیه جزئیات تردد ویژه ایام تاسوعا و عاشورای حسینی در ارومیه


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا