منطقه آزاد قشم منبع قدرت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور است

به گزارش خبرآنلاین از کشم، افشار فتح الهی امشب در دیدار با عبدالله سهرابی دستیار ویژه وزیر امور خارجه و هیئت همراه، این حضور را نویدبخش افزایش آگاهی نسبت به نقش مناطق آزاد در سیاست خارجی دانست و گفت: مناطق آزاد در عرصه سیاست خارجی باید در سطح بین المللی قرار گیرند. کشم نزدیکترین پایگاه اقتصادی این منطقه آزاد با کشورهای همسایه و دارای پیوندهای قوی اقتصادی و خانوادگی است که در خط مقدم اقتصاد جنوب کشور قرار گرفته است.

وی با اشاره به دستور مقام معظم رهبری مبنی بر توجه ویژه به روابط با همسایگان گفت: توسعه روابط مناطق آزاد مانند کشم با کشورهای همسایه تحریمی نیست و فرصت ارزشمندی برای حمایت از چرخه اقتصادی و تجاری است. “از نظر خارجی ممکن است.

فت الهی افزود: با همگرایی و همکاری وزارت امور خارجه برای رفع موانع و فعالیت های قدرتمند دفتر این وزارتخانه در کشم می توان جایگاه و ظرفیت این منطقه را در روابط اقتصادی با کشورهای همسایه نشان داد.

این مقام عالی رتبه آمادگی خود را برای پذیرایی از سفرای کشورهای همسایه با هماهنگی وزارت امور خارجه اعلام کرد و ادامه داد: تقویت این حوزه برای ما که به دنبال جذب سرمایه گذاران و گردشگران خارجی برای کمک به افزایش روابط خارجی هستیم، یک امتیاز خواهد بود. کشور. درآمد مبادله ای.”

مدیرعامل منطقه آزاد قشم همچنین با اشاره به ظرفیت‌های اقتصادی ناشی از جام جهانی 2022 قطر، گفت: بهبود خدمات پروازی، ناوگان حمل‌ونقل و زیرساخت‌های پذیرش از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد و از قبل مورد بررسی قرار گیرد.

READ  52 تیم عملیاتی درگیر ریزش یک ساختمان 11 طبقه در کلانشهر آبادان شدند.

* رویکرد دولت مشارکت مناطق آزاد در حوزه برون مرزی است

عبدالله سهرابی دستیار ویژه وزیر امور خارجه نیز با اشاره به توسعه کلی ماموریت های این وزارتخانه و رویکرد دولت برای افزایش مشارکت مناطق آزاد در حوزه های مختلف اقتصاد خارجی به ویژه در حوزه اقتصاد دریایی، گفت: در این راستا به توسعه و پیشرفت این وزارتخانه پرداخته شده است.

وی ادامه داد: کشم با وسعت زیاد، تنوع جغرافیایی و زیستی منطقه و قابلیت های منحصر به فرد خود در مقایسه با کشورهای همسایه باید در تجارت و مبادلات رونق داشته باشد.

سهرابی خواستار راه اندازی پروازهای قطر و کشورهای حاضر در جام جهانی 2022 کشم شد و گفت: ویزای رایگان مناطق آزاد فرصتی برای استفاده از این زمان طلایی و گرانبها است.

توسعه فعالیت وزارت امور خارجه در منطقه آزاد کشم به منظور استفاده بهینه از فرصت های اقتصادی موجود در این منطقه، افزایش جذب سرمایه گذاری خارجی در این جزیره، افزایش سهم قشم در بخش صادرات نسبت به همسایگان. کشورها، پروازهای بین المللی قشم را با محوریت بازی های قطر در سال 2022 احیا می کنند. محور این نشست بود.

لازم به ذکر است در حاشیه این دیدار جعفر زمانی به عنوان سرپرست جدید نمایندگی وزارت امور خارجه معرفی شد.

منطقه آزاد قشم منبع قدرت اقتصادی، سیاسی و فرهنگی کشور است


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا