منصوریان: در فوتبال زیر میزی نمی‌گیرم!


به گزارش خبرگزاری خبرآنلاین; علیرضا منصوریان در نشست خبری پیش از بازی با آلومینیوم اراک گفت: پارسال آن موقع اینجا بودم. خاطرات خیلی خوبی از مردم اراک دارم و جز عشق و مهمان نوازی از مردم این شهر چیزی ندیدم. خوشحالم که در بین آنها هستم و بازیکنان قدیمی ام را می بینم. بازی فردا سخت و پرتنش خواهد بود. در اولین مسابقه با تلاش زیاد آلومینیوم را شکست دادیم. وقتی بازی چند روز پیش را دیدیم، متوجه شدیم که سخت کوشی بازیکنان ما تفاوت را ایجاد کرده است. با آرزوی موفقیت برای فارغ التحصیلانی که فردا هواداران خود را خواهند داشت چرا که هنوز هواداران خود را در آبادان ندیده ایم و امیدوارم در دیدار مقابل مس رفسنجان هوادارانی داشته باشیم. می دانم که بازی فردا سخت خواهد بود و بازیکنان را از نظر روحی آماده کرده ایم. احتمالاً از بنزین سبزمان خیلی خوب استفاده خواهیم کرد، چون به جایی رسیده ایم که می توانیم هر 25 بازیکن را وارد ترکیب اصلی کنیم.

* امیدوارم داور فردا تحت تاثیر قرار نگیرد!
بازی با استوما بدون گل بود که البته مالکیت توپ بیشتر برای حریف بود. در کنفرانس قبلی گفتم وقتی فوتبال بازی می‌کردم، از هر 15 بازی، 10 بازی را در یک بازی می‌بازیم. در این دیدار شاهد تحقیر طریح بودیم، داور مسابقه که برای ما پنالتی نگرفت و در صحنه ای با خطا در نزدیکی محوطه جریمه حریف اشتباهی را به سود ما اعلام نکرد تا فولادی ها پس از گلزنی کنند. 10 یا 11 پاس گل. ما سختی زیادی کشیده ایم و امیدوارم فردا قاضی تحت تاثیر قرار نگیرد. به جرات می توانم بگویم ما تنها تیمی هستیم که برای ما پنالتی نگرفتیم و به حق واقعی خود نرسیدیم. فردا نمی خواهیم کسی به ناحق برای ما پنالتی بگیرد و فقط می خواهیم داور روحیه خوبی داشته باشد. برای هر دو تیم آرزوی موفقیت دارم و امیدوارم هر تیمی شایسته پیروزی باشد.

READ  ​نورمحمدی؛ با سیدجلال خط دفاع پرسپولیس منسجم‌تر است، استقلال تیمی نیست که امتیاز از دست ندهد

* شکایت من از یکی از اعضای هیئت مدیره اراک بود
منصوریان درباره مصاحبه هایش پس از جدایی از آلومینیوم اراک گفت: به بهنام سراج گفتم اراک جزو معدود شهرهایی است که بیش از 20 مجموعه ورزشی دارد. روزی که اینجا را ترک کردم، شکایت من از یکی از اعضای هیئت مدیره بود و هنوز در جریان است. وقتی آلومینیوم بعد از 18 سال به لیگ برتر صعود کرد، فکر می کردم افق این مرد طولانی است، اما افق او کوتاه و عمرش در باشگاه کوتاه بود و همچنان در باشگاه غایب بود. ما آلومینیوم اراک را نمی گوییم بلکه تیم اراکی است. در همان هتل امیر کبیر یادم نرفته بود که یک کاروان ما را تا استادیوم همراهی می کرد. تنها شکایت من از این عضو هیئت مدیره بود.

* در آبادان فرصت قانع شدن ندارید!
وی در پاسخ به این سوال که آیا صنعت نفت آبادان بعد از شکست پرسپولیس اشباع شده است، گفت: نه، من به همکاران شما در آبادان گفتم که اشباع برای تیمی مثل صنعت نفت معنا ندارد. در طول بازی های ما یک بار به آبادان بیایید و ببینید با وضعیت استقلال و پرسپولیس تفاوتی ندارد. مردم به شما فرصت کافی نمی دهند. وقتی هفته تمام شد، باید برای بازی بعدی آماده شوید و بازی را برای آنها برنده شوید. با توجه به اینکه فوتبال این شهر قدمتی 100 ساله دارد، خواسته ها و توقعات مردم ما زیاد است. به پادشاهان فوتبال نگاه کنید، یک سوم آنها در آبادان و هرمشهر بودند. ما سیر نشده ایم و اگر به بازی های ما نگاه کنید، بازیکن من به دلیل جوانی دقیقه 95 را از دست داد. هم از نظر داوری آسیب دیدیم و هم از بی تجربگی بازیکنانمان.

* 45 میلیارد نفر از ما خنده دار هستیم
ما خیلی کارها را انجام می دهیم. بودجه کل باشگاه برای همه رده ها 40 تا 45 میلیارد است. ما یک مدرسه فوتبال با کارکنان باشگاه داریم. با نرخ دلار چهار ماه پیش، 45 میلیارد اعداد مضحک در بازار فوتبال وجود داشت. فکر می کنم ما، فجرسپاسی شیراز، نفت مسجد سلیمان و شهر خودرو این شرایط را داریم. ناگهان بازار در بالای جدول 500 میلیاردی قرار می گیرد. تنها چیزی که به بازیکنان آسیب می رساند دوقطبی است. قراردادهای ما از 50 تا 100 میلیون است. اعداد بسیار کم هستند و وقتی 50 درصد بگیرید سخت تر می شود. بازیکن باید شش یا هفت میلیونش را بگیرد و بقیه را خرج خانواده اش کند. وقتی این عدد امکان پذیر نباشد، ذهن بازیکن از فوتبال خارج می شود.

READ  گل‌محمدی: استقلالی‌ها فدراسیون و داوری را خوب مدیریت کردند!

* توسط خود آبادان به ما می زنند
منصوریان گفت 30 میلیارد تومان باید به باشگاه تزریق شود که ظاهراً 15 میلیارد آن از بین رفته است. ما 15 میلیارد طلب کردیم تا بازیکنان تا 70 درصد پول را دریافت کنند. ما از آقای اسکندری گلایه داریم چون ادبیات فوتبالی ایشان قبل از رسمی شدن فرق می کرد اما وقتی آقای محمد دستور داد زیردستانش با وجود اینکه مرفه بودند گفتند 15 میلیارد ایشان علاوه بر کسورات قانونی کسر شده است و ترجیح می دهند. به ما پول ندهند من سال هاست که این فوتبال بازی می کنم و در 16 سالگی ماهی 2000 تن درآمد داشتم که به عنوان یک بازیکن نخبه پول زیادی بود! وقتی دکتر سعید محمد بخواهد 30 میلیارد بدهد، زیردستانش متضرر می شوند.

* من در فوتبال پول زیر میزی نمی گیرم
من آدم راحتی هستم و برده نمی خورم. نه سر میز و نه سر میز پول نگرفتم. هیچکس در فوتبال به من مدیونی نیست که به من بدهکار است. من در شهری که کار می کنم علاقه زیادی به فوتبال دارم. این پول باید این هفته برسد و اگر نرسد، توازن صنعت نفت به هم می‌خورد.

بیشتر بخوانید:

254 251


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا