مناقشه ترامپ و پنس تمام نشده است

به گزارش رویترز، مایک پنس، در آستانه انتخابات مقدماتی روز سه‌شنبه در حزب جمهوری‌خواه برای معرفی این حزب برای فرمانداری جورجیا طی سخنرانی در حمایت از حامی خود برایان کمپ (فرماندار فعلی)، مستقیماً از دونالد ترامپ انتقاد یا انتقاد نکرد. حتی به شخصیتی که دیوید پردو رئیس جمهور سابق ایالات متحده در آن انتخابات حمایت می کرد اشاره ای نکرد.

پنس گفت: «انتخابات برای آینده است، تا زمانی که افرادی وجود داشته باشند که می خواهند انتخابات را به گذشته مرتبط کنند.

او به ده ها حضار در آشیانه فرودگاه گفت: “شما با رای دادن به برایان کمپ به عنوان فرماندار، پیام کر کننده ای به ایالات متحده ارسال می کنید که حزب جمهوری خواه حزب آینده است.”

برایان کمپ قبلا درخواست ترامپ برای لغو نتایج انتخابات ریاست جمهوری 2020 آمریکا در جورجیا را رد کرده بود. نتایج نشان از پیروزی شکننده جو بایدن، رئیس جمهور فعلی آمریکا در این انتخابات در این ایالت داشت. مقاومت این اردوگاه در برابر درخواست ترامپ، آن را هدف حملات رئیس جمهور سابق آمریکا قرار داده است.

حمایت ترامپ از پردو می تواند یکی از پرمخاطره ترین و بحث برانگیزترین ها باشد و بیش از 190 نفر در ماه های منتهی به انتخابات میان دوره ای 8 نوامبر باقی مانده اند. نظرسنجی ها نشان می دهد که آرای کمپ به طور قابل توجهی بیشتر از پوردو است.

ترامپ تاکنون به دنبال این بوده است که خود را به عنوان یک عامل تعیین کننده سیاسی در حزب جمهوری خواه تثبیت کند زیرا جمهوری خواهان نامزدهای خود را برای انتخابات نوامبر انتخاب می کنند. انتخاباتی که حزب کنترل کننده کنگره و برخی از مجالس قانونگذاری ایالات متحده را تعیین می کند.

READ  مکرون: تصمیم برای بسیج نیروها در روسیه اشتباه است

روز دوشنبه، پس از یک گردهمایی با پنس، ترامپ سعی کرد در حمایت از پردو مانور دهد و خواستار تجمع در حمایت از این نامزد شد. ترامپ گفت: «دیوید تنها نامزدی است که می‌تواند استیسی آبرامز (نامزد دموکرات‌ها) را شکست دهد، زیرا من باور ندارم که اردوگاه بتواند این کار را انجام دهد. بسیاری از افراد در حزب جمهوری خواه را مجبور به رای ممتنع خواهد کرد.

ترامپ نام مایک پنس را نبرد.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا