ملوانان جزیره ملوان به خانه باز می گردند

اکانت توئیتر پارلمان اوکراین اعلام کرد که اولین مبادله گروگان به دستور ولادیمیر زلینسکی رئیس جمهور این کشور صورت گرفته است.

کیف همچنین می گوید 11 ملوان روسی نجات یافته از یک کشتی غرق شده در نزدیکی اودسا را ​​با 19 اوکراینی دیگر مبادله کرده است.

این مبادله پس از آن صورت می گیرد که کیف پیش از این گفته بود که تمام کسانی که از جزیره مار محافظت می کردند توسط روسیه کشته شده اند. اما نیروی دریایی اوکراین بعداً اعلام کرد که 13 مرزبان زنده هستند و به اسارت «اشغالگران روس» درآمده اند. روسیه ادعای کشته شدن سربازان اوکراینی در حملات هوایی و دریایی را رد کرده است.

نیروی دریایی اوکراین همچنین اعلام کرد که اعضای یک ماموریت بشردوستانه که به جزیره مار فرستاده شده بودند توسط روس ها بازداشت شده اند. کیف خواستار آزادی فوری این گروه شد.

گارد مرزی اوکراین روز پنجشنبه اعلام کرد که مقامات در تلاش برای آزادی سربازان جزیره مار هستند. جزیره مار یک جزیره دریای سیاه واقع در دلتای دانوب است. این جزیره در مرز آبی اوکراین و رومانی واقع شده است و دو کشور قبلاً بین سال های 2004 تا 2009 بر سر کنترل جزیره اختلاف داشتند. با این حال، این جزیره قبل از حمله روسیه توسط نیروهای اوکراینی کنترل می شد و بخشی از استان اودسا است.

گارد مرزی اوکراین روز پنجشنبه اعلام کرد که مقامات در تلاش هستند تا سربازان را در جزیره مار آزاد کنند. روسیه و اوکراین پیشتر و روز پنجشنبه 10 اسیر جنگی را مبادله کردند.

READ  فرانسه اعلام شراب یواش روسیه را دهنه یواش

4949


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا