مقام سابق ناتو: اردوغان ناتو را گروگان می گیرد

به گزارش این وب سایت، بیانت باباست گفت: اظهارات رجب طیب اردوغان رئیس جمهور ترکیه مبنی بر اینکه فنلاند و سوئد مانند هتل های سازمان های تروریستی هستند قبلا مورد استفاده قرار گرفته است و این پیام مبتنی بر جنبه مصرف داخلی در ترکیه است. در این کشور انتخابات برگزار می شود.

وی افزود: من کاملا مطمئن هستم که این مشکل حل خواهد شد، اما قطعا چندین هفته پیش رو خواهیم داشت که مملو از دیپلماسی بحران و برخی تحولات است. “پس آسان نخواهد بود.”

این مقام سابق ناتو افزود اردوغان در آستانه انتخابات قرار دارد و وضعیت اقتصادی ترکیه سخت است. به همین دلیل می خواهد رهبری خود را نشان دهد. او می خواهد نشان دهد که یک رهبر است. او از فنلاند و سوئد برای انتقال پیام های خود استفاده می کند.

استفانی بست گفت که سوئد قبلاً این کار را تحت رهبری اولوف پالمه نخست وزیر فقید انجام داده است که پوکوک را به عنوان یک سازمان تروریستی به رسمیت شناخت و مسئول پیروی سوئد با قوانین داخلی خود در مورد نحوه برخورد با آن است. فعالیت های تروریستی ادعایی

او گفت که سایر متحدان باید به اردوغان بفهمانند که سوئد، فنلاند و هر 30 متحد دیگر ناتو را به گروگان اهداف ملی خود می‌گیرد. شخصاً با توجه به اینکه در اروپا در یک بحران اساسی هستیم، فکر می کنم که این کاملا غیر قابل قبول است. ما در اروپا در حال جنگ هستیم. همه متحدان، از جمله سوئد و فنلاند، به عنوان اعضای جدید، باید اتحاد کامل سیاسی خود را در نشست آتی مادرید اعلام کنند.

READ  بایراموف: نخجوان از طریق ایران به باکو متصل است

فنلاند و سوئد در 15 می رسماً برای عضویت در ناتو درخواست دادند، اما همچنان برای پیوستن به این ائتلاف امنیتی به حمایت 30 عضو ناتو نیاز دارند و تا کنون به غیر از ترکیه، رئیس جمهور کرواسی دو طرف مخالف عضویت در ناتو دارد.

این دو کشور اروپایی می گویند که امنیت آنها به دلیل عملیات نظامی روسیه در اوکراین به خطر افتاده است و بنابراین برای دفاع از خاک خود نیاز به پیوستن به ناتو را می بینند.

311311


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا