معاملات سکه تعطیل شد/ خرید نقدی تخفیف بگیرید


دیدار رییسی با سلطان عمان و کارنامه امیر قطر پس از خروج از تهران معاملات ارزی را بسته است. از سوی دیگر تجار می گویند خرید نقدی دلار در سلیمانیه هزار تن تخفیف دارد.

بی اطلاعی از بازار ارز و سکه

از بازار ارز و سکه خبری نبود، معامله حذف شد. وقتی از معامله گران می پرسید چرا؟ گروهی از سفر رئیسی و گروهی دیگر از عمان و کارنامه امیر قطر صحبت می کنند.

سفر رئیسی به عمان در حال حاضر برای تجار منطقی است، زیرا عمان همیشه میانجی ایران و غرب بوده است. یک پایگاه خبری به نام آساس مدیا به نقل از یک مقام آمریکایی گزارش داد که امیر قطر ایران را متقاعد کرده است که درخواست خروج سپاه از فهرست تروریستی آمریکا را رد کند.

واکنش بازار ارز به قتل یک کارمند سپاه

در این فضا تقریباً معاملات متوقف شد، دلیل توقف نیز این بود که حتی کسانی که این خبر را نقل کردند در صحت یا تفسیر صحیح خبر تردید داشتند. البته در مقابل این جو مثبت نکته دیگری هم وجود داشت و آن قتل یکی از کارکنان سپاه بود. معامله گران معتقد بودند که این ترور فعلا برای اعلام معامله صورت گرفت تا قطب بدی در مقابل قطب خوش بینانه شکل بگیرد تا بازار شبانه روزی پویایی کمتری برای خرید و فروش داشته باشد.

مدل پرچم بازار ارز

یکی دیگر از دلایل سقوط بازار، تحلیل تکنیکال بود. برخی از تحلیلگران فنی معتقدند که مدل پرچم در بازار شکل گرفته است. الگوی پرچم زمانی ظاهر می شود که قیمت ها به طور مداوم بالا و پایین می روند.

READ  بازنشستگان بخوانید/ آیا دولت با افزایش 38 درصدی حقوق بازنشستگان موافقت کرده است؟

مدل پرچم معمولا ادامه روند فعلی را نشان می دهد، اما معامله گران معتقدند برای عدم دریافت سیگنال اشتباه باید منتظر شکست اولیه این مدل باشیم تا گمراه نشویم.

افزایش قیمت یورو

تقاضا برای یورو نیز روز دوشنبه افزایش یافت، دلیل خاصی برای افزایش تقاضا وجود نداشت، وقتی از خرده فروشان پرسیدید، به دنبال دلیل افزایش تقاضا برای یورو نباشید، به 70 میلیون آیفون بچسبید.

آنها به ممنوعیت واردات آیفون اشاره کردند و مدعی شدند که پس از این خبر آیفون 13 70 میلیونی شد. مطالعات آکوایران ایران نشان داده است که حداقل در دیجیکالا این قیمت وجود ندارد، اگرچه موجودی برای آیفون نشان داده نشده است.

دلار را نقد بخرید، تخفیف بگیرید

در بازار دوشنبه، تاجران گفتند که به ازای هر دلار خریداری شده در سلیمانیه، هزار تن را کنار خواهند گذاشت. دلیل تخفیف هم این بود که سلیمانیه بوی توافق می داد و از دلار به ریال مهاجرت کرد.

223225


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا