مطابقت با پروتکل های بهداشتی Quid 19، سایر کشورها چطور؟

نادیا زکالوندبسیاری از پروتکل های بهداشتی Quaid 19 امروزه در اکثر کشورهای جهان رعایت نمی شود. در برخی از کشورها، مانند اروپا و آمریکای شمالی، مردم در رویدادهای سرگرمی مانند کنسرت یا سینما در کنار هم (حتی بدون ماسک) می نشینند، به گونه ای که گویی هیچ گزارشی از ویروس کرونا وجود ندارد.

اکثر این کشورها که قبلاً به شدت تحت تأثیر ویروس کرونا قرار داشتند و اقدامات محدودکننده ای انجام داده بودند، اکنون به تدریج این محدودیت ها را کاهش می دهند. حتی یک سویه بسیار مسری از O-micron نمی تواند از وضعیت جدی ویروس کرونا جلوگیری کند. به همین دلیل است که موارد O-micron ها به شدت افزایش یافته است.

در 10 هفته گذشته، طبق آمار سازمان جهانی بهداشت، 90 میلیون نفر به سویه جدید O-micron مبتلا شده اند که برابر با موارد در سال اول بیماری عروق کرونر قلب است. مقامات سازمان جهانی بهداشت (WHO) می گویند کشورهایی که به سطوح بالایی از ایمنی در برابر QUID 19 دست یافته اند و در عین حال دارای سیستم بهداشتی قوی و منحنی اپیدمی در آن کشورها هستند، در موقعیت ایده آلی برای حذف برخی از محدودیت ها هستند. قوانین

مطالعات نشان می دهد که شدت سویه O-micron کمتر از نوع قبلی است، اما بسیار سریعتر از سایر سویه های ویروس Quid 19 پخش می شود. حتی می تواند افرادی را که واکسینه شده اند یا قبلا واکسینه شده اند، آلوده کند. سایر سویه های ویروس کرونا اما مردم در سراسر جهان این سمت از تاج را تحقیر می کنند.

کارشناسان کمیساریای عالی پناهندگان سازمان ملل (UNHCR) هشدار می دهند که اگر گونه O-micron به گسترش در نقاط مختلف جهان ادامه دهد، می تواند جهشی دیگر داشته باشد و به ویروسی بسیار خطرناک و کشنده تبدیل شود. این چیزی است که اکثر مردم در سراسر جهان آن را دست کم می گیرند.

بیشتر بخوانید:

شعار «صفر کردن کویت» در شانگهای چه کرد؟

به گفته محققان، برخی از کشورهایی که توانسته اند تا حدی ویروس کرونا را محدود کنند، ممکن است بتوانند محدودیت ها را کاهش دهند، اما هنوز برای نادیده گرفتن همه پروتکل های بهداشتی مربوط به Quid 19 زود است. به گفته محققان، کشورها نباید به هر دلیلی که تنها منجر به انتقال ویروس، بیماری جدی و مرگ می شود، محدودیت های عروق کرونر را زودتر از موعد حذف کنند، چیزی که با رعایت پروتکل های بهداشتی به راحتی قابل پیشگیری است.

READ  تعیین شعبه ویژه قوه قضائیه برای رسیدگی به پرونده متروپل

کارشناسان بیماری های عروق کرونر قلب سازمان جهانی بهداشت می گویند در ماه های اخیر افراد کمتری به بیماری عروق کرونر قلب شدید مبتلا شده اند. اما در هفته گذشته تعداد افرادی که بر اثر این بیماری جان خود را از دست دادند حدود 9 درصد افزایش یافت.

از زمان شروع بیماری عروق کرونر قلب، بیش از 370 میلیون نفر به این بیماری مبتلا شده اند که از این تعداد بیش از 5.6 میلیون نفر جان خود را از دست داده اند.

مطابقت با پروتکل های بهداشتی Quid 19، سایر کشورها چطور؟

کدام کشورها غافل شده اند؟

اکثر کشورهای اروپایی چندین ماه است که تمرکز اصلی Quaid 19 بوده اند، همچنین آفریقای جنوبی، جایی که سویه O-Micron برای اولین بار مشاهده شد، و ایالات متحده، که بیشترین تعداد مرگ و میر تاج در آنجا گزارش شده است. آنها بیش از هر جای دیگری، حجم محدودیت ها را کاهش داده اند.

بریتانیا، فرانسه، ایرلند، هلند و چندین کشور اسکاندیناوی مانند دانمارک، فنلاند، نروژ و سوئد اقداماتی را برای رفع یا کاهش محدودیت‌های کرون انجام داده‌اند.

بریتانیا که تقریباً تمام محدودیت های تاج گذاری خود را لغو کرد. به عنوان مثال، برای ورود به مراسم و رویدادهای مختلف و یا مکان های عمومی دیگر نیازی به استفاده از ماسک در اماکن عمومی یا ارائه کارت واکسیناسیون ندارید. تنها یک شرط وجود دارد و آن این است که افرادی که تست تاج آنها مثبت است از حضور در اماکن عمومی خودداری کنند.

نروژ ممنوعیت کافه‌ها را بعد از ساعت 11 شب لغو کرد و حداکثر 10 نفر را در خود جای داد. علاوه بر این، مسافرانی که وارد نروژ می شوند دیگر نیازی به تست تاج ندارند و مردم می توانند در رویدادهای ورزشی کنار هم بنشینند.

البته در کنار این بازگشایی‌ها، برخی افراد همچنان به پروتکل‌های بهداشتی پایبند هستند و در مراسم‌های شلوغ شرکت نمی‌کنند. آنها هنوز حتی در ملاقات ها دست نمی زنند و نمی بوسند.

محدودیت ها در کدام کشورها ادامه دارد؟

برخی از دولت های دیگر همچنان نگران جهانی شدن Quaid 19 هستند و نه تنها محدودیت ها را کاهش داده اند بلکه به طور جدی آنها را افزایش داده اند. برای مثال ایتالیا محدودیت ها و پروتکل های بهداشتی را برای جلوگیری از گسترش میکرون های الکترونی تشدید کرده است.

READ  دامپزشک خارجی / عکس برای تنها توله سگ یوزپلنگ بازمانده آورده شد

اتریش تزریق واکسن Quid 19 را اجباری کرده است و یونان افرادی را که قبل از سن 60 سالگی واکسینه نشوند جریمه می کند. آلمان که بالاترین میزان ابتلا به ویروس کرونا را از زمان شروع این بیماری دارد، در صورت اثبات اینکه مردم واکسینه شده اند، میزبان تجمعاتی نیز می شود. سخنگوی دولت آلمان گفت: “هر بار که متخصصان مراقبت های بهداشتی تصمیم بگیرند که می توانند بیماری عروق کرونر قلب را کاهش دهند، ما از آن استقبال می کنیم. اما هنوز برای لغو پروتکل های بهداشتی کمی زود است.

مطابقت با پروتکل های بهداشتی Quid 19، سایر کشورها چطور؟

کشورهای آسیایی که برخی از شیوع ویروس‌های دیگر مانند سارس و مورس بی‌اطلاع هستند، علاوه بر واکسیناسیون، محدودیت‌ها را کاهش داده و قرنطینه را تشدید کرده‌اند، همانطور که چین در شانگهای برای کنترل سویه O-Micron و اجرای سیاست‌ها انجام داد. Quaid Zero “کرد.

مردم تایلند که بیش از 70 درصد از جمعیت آن واکسینه شده اند، همچنان مجبورند در مکان های عمومی از ماسک استفاده کنند، در حالی که مانند سایر پروتکل های بهداشتی، فاصله اجتماعی را رعایت می کنند.

سنگاپور نیز از نظر واکسیناسیون بسیار خوب عمل می کند، اما تمام محدودیت های کرون همچنان اعمال می شود.

ژاپن که تعداد زیادی از مردم را واکسینه می کند، محدودیت های عروق کرونر را حفظ کرده و از مردم می خواهد که تمام پروتکل های بهداشتی را رعایت کنند. با این حال، دولت کامبوج پس از واکسینه کردن تعداد زیادی از مردم، محدودیت‌های رستوران‌ها و سایر مشاغل را کاهش داده است. اما مردم همچنان باید از ماسک و فاصله اجتماعی استفاده کنند.

قوانین قرنطینه در چین و کره شمالی که به تازگی با تاج درگیری داشته اند، ادامه دارد.

به گفته سازمان بهداشت جهانی، بسیار خطرناک است که فرض کنیم سویه O-micron آخرین مراحل جهانی شدن کرونا را نشان می دهد. ما همچنان باید به همه پروتکل های بهداشتی و فاصله گذاری اجتماعی توجه کنیم.

منبع: latimes

4747


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا