مشاوره و آموزش برای افراد در معرض خطر مورد نیاز است


بر اساس گزارش ها خبر آنلاین از البرز; مجتبی عبداللهی روز شنبه در نشست با خیرین فعال در زمینه اشتغال زایی و مهارت آموزی برای مجروحان و آسیب پذیران حوزه علمیه افزود: قطعا تنوع اقوام و اقوام با انسجام و وحدت برای البرز این موهبت بزرگی است.

وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از افراد فقیر جامعه که شغل مناسبی در شهر یا روستای خود ندارند برای زندگی بهتر و زندگی در حاشیه این استان های بزرگ به تهران و کرج مهاجرت می کنند.

عبداللهی گفت: از سوی دیگر راه اندازی چهار زندان بزرگ در استان باعث جذب خانواده های بسیاری از زندانیان از شهرها و روستاهای اطراف زندان ها می شود.

وی افزود: این افراد عموماً مهارت و سرمایه لازم برای کسب و کار را ندارند، بنابراین نیاز به آموزش و حمایت از سوی نهادها و خیریه های مربوطه دارند.

استاندار البرز گفت: باید شرایطی فراهم شود تا زنان سرپرست خانوار، آسیب دیده و در معرض آسیب، مهارت های لازم را بیابند و با حمایت های لازم محصولات خانگی خود را به فروش برسانند.

وی افزود: بسیاری از این خانواده ها نیز نیازمند خدمات مشاوره ای و درمانی هستند که باید برای این منظور برنامه ریزی شود.

عبداللهی افزود: زندانیان باید پس از دوران محکومیت خود از مهارت کافی برای یافتن شغل برخوردار باشند.

وی افزود: افرادی که از اعتیاد رهایی یافته اند نباید پس از ترک اعتیاد رها شوند زیرا اگر بدون مشاوره و کار وارد جامعه شوند به زودی معتاد خواهند شد.

عبداللهی گفت: آمادگی داریم فضای لازم را برای برگزاری سمینارهای آموزشی برای خانواده های جامعه هدف فراهم کنیم.

READ  ریل باس در 34 کیلومتری راه آهن شهر اهواز قابل دسترسی است

وی افزود: ایجاد غرفه های موقت برای ارسال محصولات به زندانیان، زنان، سرپرستان خانوار و خانواده های آسیب پذیر نیز در دستور کار قرار دارد.

استاندار البرز در تشریح شرایط اجتماعی استان گفت: همه گروه های جهادی و فعالان اجتماعی با همکاری مسئولان ذیربط برای اقدامات زنجیره ای و منسجم برای ساماندهی مجروحان و اقشار آسیب پذیر استان تلاش کنند.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا