مشاوره و آموزش برای افراد در معرض خطر مورد نیاز است


بر اساس گزارش ها خبر آنلاین از البرز; مجتبی عبداللهی روز شنبه در نشست با خیرین فعال در زمینه اشتغال زایی و مهارت آموزی برای مجروحان و آسیب پذیران حوزه علمیه افزود: قطعا تنوع اقوام و اقوام با انسجام و وحدت برای البرز این موهبت بزرگی است.

وی ادامه داد: متاسفانه بسیاری از افراد فقیر جامعه که شغل مناسبی در شهر یا روستای خود ندارند برای زندگی بهتر و زندگی در حاشیه این استان های بزرگ به تهران و کرج مهاجرت می کنند.

عبداللهی گفت: از سوی دیگر راه اندازی چهار زندان بزرگ در استان باعث جذب خانواده های بسیاری از زندانیان از شهرها و روستاهای اطراف زندان ها می شود.

وی افزود: این افراد عموماً مهارت و سرمایه لازم برای کسب و کار را ندارند، بنابراین نیاز به آموزش و حمایت از سوی نهادها و خیریه های مربوطه دارند.

استاندار البرز گفت: باید شرایطی فراهم شود تا زنان سرپرست خانوار، آسیب دیده و در معرض آسیب، مهارت های لازم را بیابند و با حمایت های لازم محصولات خانگی خود را به فروش برسانند.

وی افزود: بسیاری از این خانواده ها نیز نیازمند خدمات مشاوره ای و درمانی هستند که باید برای این منظور برنامه ریزی شود.

عبداللهی افزود: زندانیان باید پس از دوران محکومیت خود از مهارت کافی برای یافتن شغل برخوردار باشند.

وی افزود: افرادی که از اعتیاد رهایی یافته اند نباید پس از ترک اعتیاد رها شوند زیرا اگر بدون مشاوره و کار وارد جامعه شوند به زودی معتاد خواهند شد.

عبداللهی گفت: آمادگی داریم فضای لازم را برای برگزاری سمینارهای آموزشی برای خانواده های جامعه هدف فراهم کنیم.

READ  325 نفر در دانشگاه علوم پزشکی لرستان شاغل هستند

وی افزود: ایجاد غرفه های موقت برای ارسال محصولات به زندانیان، زنان، سرپرستان خانوار و خانواده های آسیب پذیر نیز در دستور کار قرار دارد.

استاندار البرز در تشریح شرایط اجتماعی استان گفت: همه گروه های جهادی و فعالان اجتماعی با همکاری مسئولان ذیربط برای اقدامات زنجیره ای و منسجم برای ساماندهی مجروحان و اقشار آسیب پذیر استان تلاش کنند.

48


منبع

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا