مرگ 157 نفر بر اثر سرما در این کشور همسایه


سخنگوی طالبان گفت که بیش از 150 نفر در سرمای بی سابقه اخیر افغانستان جان باخته اند.

شفیع الله رحیمی، سخنگوی وزارت مدیریت بحران دولت موقت طالبان به سی ان ان گفت که دست کم 157 نفر بر اثر سرمای هوا در افغانستان جان خود را از دست داده اند.

وی همچنین افزود: سرما بیش از 35 هزار راس دام را نیز از بین برده است.

محمد عباس آخوند، وزیر مدیریت بحران دولت موقت طالبان نیز گفت: اکنون به دلیل برف سنگین، ارتباط با بسیاری از مناطق افغانستان به طور کامل قطع شده است. هلیکوپترهای نظامی برای نجات اعزام شدند اما نتوانستند در کوهستانی ترین مناطق فرود بیایند.

افغانستان یکی از سردترین زمستان های خود را در اوایل ماه جنوری تجربه کرد و دمای هوا در برخی مناطق این کشور به منفی 35 درجه رسید که بسیار کمتر از میانگین دمای هوا در سراسر کشور است که در زمان سال بین 0 تا 5 درجه سانتیگراد است.

دفتر کمک های بشردوستانه سازمان ملل متحد نیز اعلام کرد که به دلیل سرمای شدید زمستان در افغانستان برای مردم آن کشور کمک ارسال کرده است.

این سازمان تاکید کرد که تلفات هزاران مواشی در افغانستان بر بسیاری از مردم این کشور که پیش از این در معرض خطر قحطی قرار داشتند، متاثر شده است و باید کمک های بشردوستانه به این کشور ارسال شود.

بیشتر بخوانید:

دمای هوای ایران سیبری شد/ دوباره سرمای شدید وارد شد

سقوط داربست در پروژه بزرگراه تهران – شمال ۱۲ تصادف را به همراه داشت

233236


منبع

READ  همسر دوم طمع بیمه عمر یک میلیاردی و نیمی قصد کشتن شوهرش را دارد / کتک زن: حضور همسر دکتر در صحنه جرم / حقوق من 200 میلیون شد
نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا